k2FtbBdWr1

29 червня – 7 серпня 2022 року відбудеться виставка Максима Дондюка «Сучасний український ландшафт»

Війна випускає всі руйнівні сили людства. Що це за божевілля? Вона забирає найдорожчих людей і надію, ламає долю, руйнує мрії. Війна спричиняє порожнечу. Людський розум, травмований війною, схожий на безлюдні руїни.

Серія «Між життям і смертю» – це роздуми про війни, у які загрузло людство. На фотографіях – зруйнований схід України, поля кровопролитних битв 2014 року.
Кілька років по тому, автор повернувся в ті самі місця на Донбасі. Його маршрут пролягав уздовж кордону із самопроголошеними «ЛНР» та «ДНР». Регіони, які нещодавно були свідками кривавих зіткнень, тепер стояли в абсолютній тиші. Школи, лікарні, заводи, блокпости мали вигляд покинутих пам’ятників війни.
Цей проєкт про шрами, які війни залишають у людських душах. Про порожнечу й самотність. Зіткнувшись із війною, автор не хотів ані показувати її кривавий, страшний вигляд, ані романтизувати. Смертельна метушня постає в цих образах як абсолютна тиша. Пейзажна фотографія дала змогу глибше передати почуття. Іноді думки про минуле і шрами війни набагато болючіші для людей і країни, які пережили це, ніж самі битви. Ці шрами залишаться назавжди.