k2FtbBdWr1

85% населених пунктів Львівщини покриті мережею 4G

Львівська область стала однією з перших в Україні, де зв’язок 4G покрив територію ще й шляхом використання частоти LTE900. Це дозволило суттєво розширити покриття 4G і підключити його навіть у малих населених пунктах. Таким чином, ще понад 39 000 жителів Львівської області тепер можуть користуватися перевагами сучасних мобільних технологій для підприємництва, здобуття освіти, інтернет-спілкування тощо.

У зв’язку з отриманням ліцензій на впровадження в Україні 4 G зв’язку, відповідно до умов ліцензій, оператори стільникового зв’язку інтенсивно розгортали цю мережу. Тому минулого року і по теперішній час розвиток мережі відбувається у стандарті 4G. За цей час  підключили до неї ще 223 населених пунктів. На сьогодні зона покриття мережею 4G становить 85% населених пунктів області.

Учора, 28 квітня, за ініціативи заступника голови облдержадміністрації Юрія Бучка відбулася нарада щодо розширення покриття мобільним зв’язком та інтернетом якомога більшої території Львівської області. Уній взяли участь т.в.о начальника управління транспорту та зв’язку Роман Жук та представники ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», ТзОВ «Lifecell» та ТОВ «УКРТАУЕР».

«Мобільний зв’язок вже давно став однією з базових потреб людини, — зазначив Юрій Бучко. — Все більше послуг у сучасному суспільстві можна отримати через інтернет. Вони мають бути максимально наближеними до людей і надаватися онлайн. Таке завдання ставить перед нами керівництво держави. Тобто все більше комунікація громадян із державними структурами має перейти в інтернет-простір. Але про яку диджиталізацію може йти мова, коли значна кількість населених пунктів області не має якісного покриття мобільним та інтернет-зв’язком – прийом невпевнений, а подекуди взагалі відсутній».

На нараді обговорили плани розвитку щодо покращення мобільної мережі в області, а також проблемні питання, що виникають в процесі розвитку її інфраструктури. Кожен з учасників висловив готовність до співпраці, спрямованої на максимальне покриття області якісним мобільним та інтернет-зв’язком. Адже на 2021 рік оператори мобільного зв’язку мають виконати завдання уряду щодо надання послуг не менш ніж для 90% населення з відповідним збільшенням до 95% у 2022-2023 роках.

Зі свого боку обласна державна адміністрація готова сприяти операторам, у межах повноважень, щоб вирішити проблемні питання і забезпечити жителів Львівщини якісним зв’язком.