Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА провів семінар-тренінг про економічне зростання для територіальних громад та аграріїв Стрийського району. Зокрема, учасників семінару ознайомили з умовами утворення і діяльності сільськогосподарських кооперативів та сімейних фермерських господарств.
“Особливістю Львівщини є те, що 52% валового виробництва сільськогосподарської продукції зосереджено в особистих селянських господарствах. В області налічується понад 500 селянських господарств, які утримують трьох і більше корів. Ці господарства вже мають потенціал для створення сімейних фермерських господарств. Об’єднавшись в кооперативи сімейні фермерські господарства матимуть змогу вирішити проблеми щодо збуту, створити продукцію з доданою вартістю, а відтак збільшити свої доходи», – зазначила Ганна Кущак, заступниця директора департаменту АПК.
Усім бажаючим створити СФГ або об`єднатися у кооператив фахівці департаменту підготували взірці документів, необхідних для проведення державної реєстрації. Департамент надаватиме необхідний супровід та консультування з питань, що виникатимуть у процесі створення і діяльності сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів.
Відтак, керівникам громад рекомендують:
- Працевлаштувати професійних землевпорядників.
- Провести інвентаризацію земель громади та створити картографічну основу аудиту.
- Створити електронний архів землевпорядної документації.
- Створити /Замовити комплексний план просторового розвитку територій громади. Обов’язково передбачити у ньому громадські пасовища.
- Регулярно проводити НГО земель громади.
- Провести зустрічі з потенційними інвесторами.
- Виставити вільні земельні ділянки на земельний аукціон.» – заступник начальника управління – начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин
Під час зустрічі директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман звернула увагу на необхідності співпраці департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах .
«Розвиток громад, х добробут напряму залежить від успішного аграрного бізнесу. Створення нових робочих місць, залучення додаткового земельного ресурсу в обробіток, залучення інвестицій в аграрну галузь та додаткових фінансових ресурсів – невід”ємний інструмент сприяння ефективному розвитку громад» – зазначила Тетяна Гетьман.
Нагадаємо, на Львівщині розпочато реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, яка передбачає підтримку мікро та малих сільгоспвиробників. Велику увагу приділена розвитку органічного виробництва, кооперації, ягідництва та сімейним фермерським господарствам.