Сьогодні, 26 травня, представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації взяли участь у роботі третього дня Всеукраїнського Форму «Україна 30. Земля», присвяченого темі: «Національна інфраструктура геопросторових даних».

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. Він зазначив, що проєкт Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) реалізується в межах земельної реформи. Лещенко наголосив, що близько 20 років питання відкритості даних щодо земельних ресурсів не вирішувалося і зрештою Закон «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» ухвалено у квітні 2020 року.

НІГД – це система, яка об’єднує дані різного типу (про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації) на єдиній картографічній основі та забезпечує користувачам можливість простого пошуку та безперешкодного доступу до будь-яких даних на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Запровадження Національної інфраструктури геопросторових даних у національному масштабі сприятиме поетапній повній цифровізації всіх процесів та даних в Україні, дерегуляції чинних процедур, відкриттю інформації та створенню доданої вартості, залученню більшого обсягу інвестицій, особливо на місцевому рівні, уникненню дублювання фінансових і людських ресурсів на аналогічних роботах, забезпеченню ефективного державного управління та громадського контролю. Як наслідок – повноцінне функціонування НІГД дасть змогу прискорити економічний розвиток країни, а відкритість і доступність інформації збільшить довіру громадян до влади.

«Майбутнє земельної реформи неможливе без таких сучасних рішень.  Зараз відбуваються величезні історичні процеси», – наголосив Роман Лещенко.

Міністр підкреслив, що таким чином, Україна приєдналася до провідних країн Європейського Союзу, які ще створюють та розвивають власні інфраструктури геопросторових даних відповідно до директиви ЄС INSPIRE.

Головною унікальністю системи є те, що всі дані, відображені в ній, не зібрані фізично, а інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Наприклад, якщо десь вносяться зміни в містобудівну документацію чи оновлюються місцеві ортофотоплани – це миттєво буде доступним для використання й на національному геопрорталі НІГД.

Геопортал активно наповнюють 75 територіальних громад, 10 міст, Харківська та Львівська ОДА, держустанови, громадські організації у сфері НІГД і бізнес. Надалі передбачається участь усіх міст та громад країни.

До участі у Форумі  також долучились представники органів державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних організацій та представництв.

Нагадуємо, пряму трансляцію третього дня  Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Земля» можна переглянути за посиланнями: https://ukraine30.com/land/

Трансляції в Youtube:

Всеукраїнський форум «Україна 30. Земля». День 3

Трансляція англійською за посиланням:

Пресконференція: