Комісії із соціального страхування/уповноважені (Комісії) на підприємствах, установах, організаціях продовжують свою роботу та призначають матеріальне забезпечення, як це було і раніше, незалежно від виду лікарняного — електронний він чи паперовий. Комісії зберігають весь обсяг функцій, передбачених Положеннямпро комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
Алгоритм дій роботодавця для оплатити е-лікарняного:
Крок 1. Роботодавець отримує сповіщення про відкриття е-лікарняного в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Інформацію про закриття такого листка непрацездатності роботодавець може побачити теж на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Крок 2. У роботодавця виникає підстава для призначення матеріального забезпечення за е-лікарняним у разі закриття такого е-лікарняного (у разі вагітності та пологів відразу у день створення е-лікарняного). При цьому роботодавець на свій розсуд може роздрукувати такий е-лікарняний, чи залишити в електронному вигляді.
Крок 3. Кадрова служба підприємства перевіряє страховий стаж працівника, щодо якого отримано е-лікарняний, та надає інформацію про страховий стаж і кількість днів, які підлягають оплаті за рахунок роботодавця та Фонду. При цьому рішення про призначення матеріального забезпечення приймає Комісія.
Крок 4. Комісія приймає рішення про призначення, або відмову у призначенні матеріального забезпечення та передає його до бухгалтерії. У рішенні зазначається загальна кількість днів для оплати, у тому числі за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Крок 5. Бухгалтерія нараховує лікарняні (декретні) на підставі е-лікарняного (чи його паперової роздруківки) та рішення Комісії.
Крок 6. Страхувальник протягом 5 робочих днів оформлює заяву-розрахунок та подає до органу Фонду соціального страхування України за місцем реєстрації.
Фонд соціального страхування наголошує, що для отримання фінансування роботодавці формують заяви-розрахунки окремо для е-лікарняних і паперових листків непрацездатності. Це пов’язано з тим, що е-лікарняні не мають серії та видаються за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності.
Крок 7. Після отримання фінансування на спецрахунок і виплати сум лікарняних (декретних) застрахованим особам, роботодавцю протягом місяця необхідно подати до органу Фонду соціального страхування України Повідомлення про виплату матеріального забезпечення застрахованій особі.