Сьогодні, 10 листопада, у Львівській обласній прокуратурі спільно з представниками департаменту агропромислового розвитку адміністрації відбувся круглий стіл. Під час зустрічі учасники обговорили проблемні ситуації та взаємодію з питань захисту інтересів держави у сфері земельних відносин.
«Завдяки спільній роботі усіх присутніх установ в напрямку захисту інтересів держави у земельній сфері щодо повернення земель, що незаконно вибули чи незаконно використовуються, упродовж поточного періоду 2021 року органами Львівської обласної прокуратури лише в порядку представницької діяльності виявлено 36 кримінально – караних діянь у сфері земельних відносин. За пред’явленими 105 позовами прокурорів судами відкрито провадження стосовно повернення земель загально площею близько 4,8 тис. га. Загальна сума вимог за позовами прокурорів становить понад 4 млрд 651 тис. грн. Це доволі пристойні результати. Оскільки, в нашій співпраці є ще відкриті питання, сьогодні обговоримо шляхи їх вирішення. Це дасть можливість результати нашої співпраці підвищити», – зазначив заступник керівника Львівської обласної прокуратури Микола Друзюк.
Основними темами круглого столу стали:
- проведення аудиту та інвентаризації земель;
- проведення заходів контролю за використанням і охороною земель, зокрема сільськогосподарського призначення, лісового фонду, водних ресурсів, прибережних захисних смуг, наповнення інспекційного порталу;
- використання земель сільськогосподарського призначення державними підприємствами на території Львівської області;
- плати за землю, стягнення податкових боргів, зміни і розірвання договорів оренди;
- повернення земель власникам із незаконного володіння та користування, усунення порушень в земельній сфері та інші питання.
«Наш департамент не має повноважень, щоб здійснювати перевірки діяльності суб’єктів господарювання. Однак в департаменті наявні дані карти класифікації посівів за 2019-2020 роки, що розроблені в межах проєкту Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Завдяки цим даним можна здійснювати різнопланові моніторинги площ посівів сільськогосподарських культур та дотримання сівозмін, а зіставивши карти посівів з публічною кадастровою картою можна провести аналіз законності ведення господарської діяльності на цих землях. Обговорення проблемних питань в земельній сфері для департаменту є вкрай важливим, адже від правового, раціонального використання земельних ресурсів залежить розвиток агропромислового комплексу в цілому», – зазначила заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Гончаренко.
Учасниками заходу також були представники Головного Управління Держгеокадастру у Львівській області, Головного управління Державної податкової служби у Львівській області, Управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області, Басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.