«Бібліотека – відкритий публічний простір»: для бібліотекарів Львівщини провели навчання

Упродовж трьох днів з 11 по 13 серпня 2021 року у трьох обласних бібліотеках Львова провели курси підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників територіальних громад Львівської області.

Навчання проходили у межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки. Цьогоріч на напрям підвищення кваліфікації працівників галузі культури в обласному бюджеті передбачили 200 тис грн.

На семінарах виступили:

Оксана Бруй, кандидатка наук із соціальних комунікацій, директорка Науково-технічної бібліотеки КПІ імені Ігоря Сікорського, президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація

Ярослава Сошинська, кандидатка історичних наук, доцентка КПІ імені Ігоря Сікорського, виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація

Станіслав Колосовський, менеджер з бренду та комунікації БО «Львівська освітня фундація»

Основні теми навчань:

• сучасна бібліотека: значення та призначення;
  • бібліотека як простір зустрічей для громадських активностей, спілкування та дозвілля;
  • хто такий сервісний бібліотекар, розвиток людського капіталу;
  • комунікація з користувачами і зв’язки з громадою;
  • мобілізація та залучення необхідних ресурсів.
  • проєктний менеджмент у бібліотеці.

У навчаннях взяли участь близько 70 працівників бібліотечної галузі, які після закінчення навчань отримали сертифікат учасника навчального семінару «Бібліотека –відкритий публічний простір».

У Львові з працівниками бібліотечної справи зустрівся заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

«Обласна влада зацікавлена в тому, щоб усіляко сприяти розвитку бібліотечної галузі і зберігати статус українців як читаючої нації. Цьогоріч успішно стартував конкурс ТОП-10 бібліотек і бібліотека с. Підгірці Заболотцівської ТГ першою використала отриманий фінансовий ресурс у розмірі 60 тисяч грн. Також щорічно з обласного бюджету виділяються кошти на поповнення бібліотечних фондів художніми та періодичними виданнями, розподілом яких займаються обласні бібліотеки.

Та все одно хочу наголосити на тому, аби кожна з бібліотек брала ініціативу в свої руки і шукала шляхи залучення додаткових коштів. Адже зараз для цього є багато можливостей – програм, грантів і конкурсів.

Ще раз усіх вітаю і дякую вам за вашу працю! Бажаю всім здоров’я, оптимізму і ефективного застосування отриманих знань у вашій роботі!», – сказав Іван Собко.

Нагадаємо, що нещодавно серію семінарів провели для працівників музейної галузі та для працівників народних домів і клубних формувань Львівської області.

Організатор навчань – департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.