Бюро економічної безпеки України оновило свій бот https://t/me/SaveEconomyBot, додавши окрему функцію «Повідомити про корупцію». Тепер інформацію можна повідомити як анонімно, так із зазанченням авторства

Така інформацііюя підлягає обов’язковому розгляду уповноваженою особою БЕБ, якщо інформація стала відома фізичній особі через її трудову, професійну, громадську, науковц діяльністю, службу чи навчання, або участь у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, служби чи навчання, і фізична особа має переконання, що така інформація є достовірною.

Інформація містить фактичні дані, що вказують на можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України « Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені.

Повідомлення також приймають на електронну пошту скриньку anticor@esbu.gov.ua.

Слід зазначити, що під час війни на вказану адресу електронної поштової скриньки можна повідомити не лише про корупцію, але і про дії диверсантів, колаборантів, пересування ворожих військ, активи осіб, причетних до агресії рф, випадки розкрадання гуманітарної допомоги, зловживання під час евакуації населення.

Ця інформація може сприяти викриттю корупції, притягненню винних осіб до відповідальності, утвердженню принципів доброчесномті та навіть порятунку людського життя.