k2FtbBdWr1

Будівництво в Дії

Які зміни будуть реалізовані в ЄДЕССБ, згідно із законопроєктом 5091 “Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому”?

Нещодавно у законодавство внесли зміни, які захищатимуть інвесторів нового будівництва від недобросовісних забудовників. Закон набув чинності 10 жовтня.

Більшість професійної спільноти вже поінформована про юридичні новації. То що ж зміниться в роботі Єдиної державної електронної системи у будівництві?

Перш за все, обов’язковим для проектувальників стане внесення ідентифікаторів об’єктів будівництва під час створення проектної документації об’єкту.

Зокрема, майбутніх квартир, оскільки на них будуть реєструвати спеціальні майнові права. Також з’явиться кабінет девелопера.

Варто звернути увагу, що на об’єкти, які становитимуть гарантовану частку, теж потрібно буде створювати ідентифікатори, оскільки в подальшому ці об’єкти теж будуть реєструватися в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).

Між останнім та ЄДЕССБ буде налагоджено автоматичний обмін інформацією, щоб дозволити автоматичну реєстрацію спеціальних майнових прав. Подати заяву про реєстрацію спеціальних майнових прав можна через електронний кабінет користувача. Крім цього, постійний обмін інформацією про зареєстровані спеціальні права між ДРРП та ЄДЕССБ унеможливить внесення змін до проекту будівництва без погодження з майбутнім власником об’єкту (інвестором).

Відповідно до вимог законодавства, ці зміни мають бути запроваджені одразу після ухвалення постанови Кабінету міністрів України.

Єдину державну електронну систему у будівництві розробило Мінрегіону у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID UK Aid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах