k2FtbBdWr1

Дітям Героїв із Львівщини подарують обереги “Батьківське серце”

4 червня о 12.00 у Львівському палаці мистецтв діти, батьки яких загинули в російсько-українській війні, захищаючи Україну, отримають іменний пам’ятний кулон у вигляді серця.

Всеукраїнський проєкт із виготовлення та вручення таких оберегів започаткувала Громадська спілка “Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання “Бойове братерство України”, до якої належать ветерани війни і нинішні воїни, волонтери, медики, представники бізнесу та духовенства. Срібні “Батьківські серця” вже отримали діти героїв з 23 областей України. На Львівщині до втілення проєкту долучилися Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада.

“За даними департаменту соціального захисту населення, на Львівщині зростають 240 дітей, чиї батько або мати загинули, захищаючи Україну. Майже 70 із них проживають у Львівському районі. Пам’ятати і допомагати цим дітям – наш обов’язок. А подарувати їм оберіг у вигляді батьківського серця – дуже символічно. Тому ми підтримуємо таку акцію. Водночас, через карантинні вимоги, аби запобігти скупченню людей, вирішили розділити вручення по районах. 4 червня у Львові оберіг отримають діти, які проживають у Львівському районі. А далі – усі діти Героїв з усіх районів області”, – каже заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод зазначає, що обласна влада сприяла уточненню списку дітей, яким мають виготовити обереги. Дуже важливо, щоб “Батьківські серця” отримали всі діти на Львівщині.

“На жаль, число дітей Героїв досі росте, адже війна триває. Тому ми спільно з представниками “Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання “Бойове братерство України”, подбаємо, щоб кулони виготовили для всіх дітей. Вручення на Львівщині присвятиму Дню захисту дітей, бо на захисті майбутнього України загинули їхні найрідніші. Повернути їх, як би ми того не хотіли, не зможемо, але бути поруч – мусимо”, – зазначає Юрій Холод.

Координатор акції від “Всеукраїнського військово-цивільного об’єднання “Бойове братерство України” на Львівщині Володимир Рекшинський пояснює, що кожен район Львівщини зможе визначити собі окрему дату для вручення оберегів. До організації урочистого вручення радять залучити районні Службу у справах дітей в громадах, соцпрацівників, управління культури, меценатів та волонтерів. «Ми, представники “Всеукраїнського військово-цивільного об’єднання “Бойове братерство України” постараємося довиготовити обереги в найкоротший термін та бути особисто присутніми на врученні у Дрогобицькому, Червоноградському та Стрийському районах. У Стрию таке свято вже готують на 8 липня», – каже Володимир Рекшинський.

Організаторами вручення оберегів дітям Героїв у Львові є “Всеукраїнське військово-цивільне об’єднання “Бойове братерство України”, Львівська обласна державна адміністраці, Львівська обласна рада та Молодіжна рада Стрийщини.