k2FtbBdWr1

ЛОДА проситиме МОЗ змінити кваліфікаційні вимоги на конкурс керівників комунальних закладів охорони здоров’я

26 квітня, у Львівській обласній раді відбулася зустріч працівників Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з представниками ЛОР та ЛОДА.

Захід ініціював трудовий колектив «екстренки». Медики обурені затягуванням процесу затвердження штатного розпису медичного закладу, який ще в кінці березня подали на розгляд управління майном спільної власності Львівської облради. Стверджують, через це, як приклад,  30 водіїв не можуть приступити до виконання обов’язків. А вони зараз вкрай потрібні для забезпечення безперебійної роботи «швидкої».

Також одним з питань, що обговорювались на порядку денному, було несподіване рішення керівника управління майном спільної власності ЛОР про відміну конкурсу на заміщення вакантної посади гендиректора Центру. Цей конкурс управління майном спільної власності Львівської облради оголосило 22 лютого, а 17 березня наказом управління було утворено конкурсну комісію. Вона вирішила зменшити вимоги до кандидатів щодо стажу роботи на керівних посадах з семи до трьох років. Однак, як пояснив під час нинішньої зустрічі керівник управління майном спільної власності ЛОР Сергій Івах,  на його думку, існують певні суперечності у рішенні комісії та наказі МОЗ.

Заступник голови Львівської ОДА Іван Собко зазначив, що «екстренка» два роки тому і сьогодні – це дві різні установи в  частині надання медичної  допомоги. Зараз Центр увійшов у трійку найкращих в Україні – працівникам підняли зарплати, забезпечують всім необхідним,  активно оновлюється автопарк «швидких».

Також він додав, що вартує змінити підходи до формування кадрової політики щодо призначення керівників як обласних, так і місцевих закладів охорони здоров’я.

«Час диктує нові умови і вже нова генерація готова нести відповідальність за такі служби, як Центр надання екстреної медичної допомоги. Чому б не дати їм шанс? Тому Львівська облдержадміністрація, зокрема,  голова Максим Козицький, проситиме Міністра охорони здоров’я  про зміни в частині перегляду кваліфікаційних вимог під час проведення конкурсів на керівні посади в закладах охорони здоров’я, бо вони призводять, зокрема,  до того,  що молоді талановиті кадри, яких ми вчимо тут, в Україні, виїжджають за кордон», – сказав Іван Собко.

За підсумками зустрічі трудовий колектив Центру розглянув та проголосував за резолюцію, яку вручив  заступнику голови Львівської обласної ради Євгену Гірнику та керівнику управління майном спільної власності ЛОР Сергію Іваху для прийняття оперативних рішень та вирішення поставлених питань по суті.