k2FtbBdWr1

Для державних службовців організували тренінг з кібергігієни

Упродовж двох днів держслужбовці категорій «Б» та «В» навчались основ кібергігєни від фахівців з організації інформаційної безпеки та тренерів Української школи урядування. Курс охоплює низку тем щодо найпоширеніших загроз кіберпростору, таких як злам, фішинг, а також  висвітлює способи їх уникнення.

«Ми живемо у світі, де грань між реальністю і віртуальним простором, приватним і публічним розмита. Тому надзвичайно важливою є освіта і критичне мислення, адже вони стоять на передовій світоглядного протистояння між захищеними інформаційними продуктами й вірусами, фактами й фейками. З іншого боку кібербезпека та кібергігієна – це знання, якими користуємося не лише в приватному житті, а й безпеки нашої держави. Особливо актуальним це питання стало в умовах гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави», – наголосила заступниця директора департаменту освіти Ольга Котовська.

Під час навчання презентували загальну короткострокову програму підвищення кваліфікації державних службовців з питань кібергігієни, розроблену координатором проектів ОБСЄ.

«Сучасні інформаційні технології створюють багато переваг і можливостей. Однак робота в мережі передбачає велику кількість ризиків, адже додаткові можливості з’являються й у шахраїв, хакерів та мисливців за персональними даними. Аби їх уникати, треба перш за все про них знати. Дотримання базових правила кібергігієни допоможе захиститися від кіберзлочинців», – наголосив під час тренінгу заступник начальника відділу технічного нагляду та коп’ютерного забезпечення департаменту освіти Мирон Пацай.

За допомогою сталих практик кібергігієни держустанови зможуть краще забезпечувати безпеку своїх інформаційних систем, оскільки це дає кожному можливість зробити внесок у захист мережі та ресурсів від зловмисників.

«Кібербезпека організації розпочинається з безпечної поведінки кожного співробітника. Для урядових установ ризики можуть бути зменшені, якщо держслужбовці керуються певними принципами, як виявити кіберзагрози та уникнути зламів. Українська школа урядування включила програму до обов’язкової щорічної системи підвищення кваліфікації державних службовців, сприяючи таким чином цифровій обізнаності та практичному застосуванню кібергігієни», – акцентувала національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ольга Войтович.

Трененіг реалізований Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Українською школою урядування в рамках проекту «Посилення спроможностей українських державних органів у сфері кібергігієни та кібербезпеки» за фінансової підтримки Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії та Міністерства закордонних справ Федеративної республіки Німеччини.

До слова, Координатор проектів ОБСЄ разом з партнерами розпочинає кампанію з популяризації правил кібергігієни серед працівників державних інституцій України. В рамках кампанії можна переглянути серію відеороликів, які роз’яснюють потребу створювати безпечніше кіберсередовище в державному секторі.