k2FtbBdWr1

Для керівників відділів культури територіальних громад Львівщини провели навчальний семінар

В процесі децентралізації місцева влада у громадах отримала значні повноваження і ресурси. Разом з тим, до органів місцевого самоврядування перейшла велика відповідальність за підвищення якості життя людей, за всебічний розвиток громади, в тому числі – культурний.

Відповідно до напряму Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 рік  «Підвищення кваліфікації працівників в галузі культури» департамент з питань культури, національностей та релігій запланував проведення низки навчань, тренінгів семінарів для працівників відповідальних за галузь культури у територіальних громадах області.

16 червня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука відбувся семінар для  очільників культури громад Львівської області.

«Культура – це живий процес. Вона постійно рухається, розвивається, видозмінюється. Це важлива частина життя суспільства. Децентралізація збільшила роль локальної культури у житті кожної громади. Ці навчання дуже важливі і необхідні насамперед  для того, щоб працівники новоутворених територіальних громад активізовувалися, налагоджували плідну співпрацю з підпорядкованими установами, запускали нові культурні процеси та напрацьовували стратегію розвитку культури у громаді», – розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій  Львівської ОДА Ірина Гаврилюк.

Після вітального слова Ірини Гаврилюк свій виступ розпочав регіональний представник Українського центру культурних досліджень Ігор Гармаш на тему «Державна політика у галузі культури».

Директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука Тетяна Пилипець презентувала досягнення колективу бібліотеки  та розповіла чому саме галузь культури є базою для розвитку громади. Про специфіку розвитку та показники діяльності закладів культури у громадах розповів Станіслав Колосовський  – менеджер з бренду та комунікації БО «Львівська освітня фундація».

Захід завершився інтерактивною сесією «Де шукати ресурси для розвитку установ та проєктів?», яку провів Ігор Гармаш.

Згодом для працівників галузі культури громад Львівської області проведуть низку триденних навчальних семінарів. Зазначимо, що підвищення кваліфікації проходитимуть працівники народних домів, бібліотек, музейних установ, мистецьких шкіл та закладів фахової передвищої освіти галузі культури. По завершенню навчань учасникам вручать сертифікати.