Уже тиждень у Львові тривають профільні школи Львівської обласної Малої академії наук «Літо інтелекту», участь у яких цьогоріч взяли більше сотні дітей.
У межах літньої школи «Політехнік Camp» підлітки будували макети мостів, виготовляли креми зі слизу равликів, працювали із мікроскопами та застосовували 3D моделювання у науково-дослідних лабораторіях, а також в’язали вузли під час пішої мандрівки у парку Знесіння.
Чотирнадцятирічний Устим Гладчук зацікавився програмою літньої школи та у захваті відкриває для себе нові грані науки.
«Для мене така літня школа – перша. Але вже точно знаю, що не остання, уже під час школи я переконався, що не дарма до неї зголосився. На попередніх заняттях нам показували різні хімічні реакції та біологічні продукти, які розробляють у Політехніці. Показували приводи двигунів, машини, різні механізми, це було надзвичайно цікаво. Мені все тут подобається. Розумію, що усесторонній розвиток дасть мені більше шансів знайти своє місце у житті, знайомлячись із тими чи іншими науками, я аналізую собі, куди би мені йти далі вчитись. Не виключено, що це буде «Львівська Політехніка», – розповів під час занять чотирнадцятирічний учень ліцею №28 Устим Гладчук.
За словами доцента кафедри опору матеріалів та будівельної механіки Ігоря Бутринського, для розвитку дітей важливо інколи щось продукувати власними руками.
«Ми маємо тенденцію до комп’ютеризації, тому важливим елементом для дітей залишається робота руками. Вони сьогодні будували макет моста, це своєрідна творчість, яка полягає не лише розрахунках, писанині чи формулах, а в застосуванні уяви. Коли діти до чогось торкаються, щось роблять руками, і їм це вдається – це певний стимул зрозуміти ті чи інші процеси. Така літня школа дає їм нові відчуття, новий досвід, нові захоплення. Розбудити інтерес в сучасного покоління непросто, тому коли це вдається, з’являється рушій до винахідництва, до творчості, до продукування. Якщо є цікавість – буде результат», – акцентував під час командного воркшопу Ігор Бутринський.
Такі літні школи відбувається щороку в червні. Торік їх довелось організовувати дистанційно, а цьогоріч, переважно, наживо.
«Мені тут дуже подобається, я багато нового навчилась. Плести вузли, ставити намети, розуміти як працюють механізми – мені це все дуже подобається. Техніка та її особливості мені до душу. Хотілось знайти однодумців серед ровесників, провести час не лише весело, а й корисно, що власне і вдалось на цій літній школі. Точно знаю, що моє майбутнє буде пов’язано із точними науками, вони потребують ретельності, зосередженості та терпіння, і результат завжди просто вражає. Аби чогось досягти треба докласти зусиль. Я до цього готова», – поділилась враженнями від літньої школи дев’ятикласниця гімназії «Престиж» Софія Сабат.
Літні профільні школи відбуваються на базі ЛНУ імені Івана Франка та НУ «Львівська політехніка» і охоплюють дітей від 6 до 11 класу.
«Організація навчального процесу в літній період – одна з важливих ланок позашкільної освіти. Літні школи є цікавим та веселим заходом для школярів, де вони можуть ознайомитися з діяльністю гуртків та дізнатися більше про різні напрямки науки. Такі літні заняття, радше, мають профорієтаційне забарвлення, з метою залучення до навчання в секціях МАН та з подальшим залученням кращих до написання дослідницької роботи на кафедрах обох університетів», – наголосила директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук.
Серед напрямів цьогорічного «Літа інтелекту» передбачили також профільні школи із філології, веб програмування, іноземних мов, природничу, історико-археологічну та географічну школу, а також “IT Camp”. Усі учасники на закінчення отримають сертифікати та подарунки на згадку.
Зазначимо, наприкінці червня стартує профільна школа-табір для обдарованих школярів Львівщини. До участі у таборі запрошують учнів, учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт, переможців ІІ етапу конкурсу та переможці обласних турнірів.
Заняття з учнями будуть проводити викладачі ЛНУ імені Івана Франка, НУ «Львівська політехніка» та НЦ «Мала академія наук України».
Більше про Малу академію наук та умови вступу можна дізнатись за посиланням.