До кінця наступного року всі відновлені обʼєкти мають відповідати нормам і стандартам доступності

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури продовжує удосконалення будівельних норм для відповідності вимогам безбарʼєрності.

Уряд вже затвердив розроблену Міністерством постанову, згідно з якою підрядники під час проєктування, будівництва і відновлення пошкоджених об’єктів зобовʼязані дотримуватися норм забезпечення доступності для маломобільних груп населення.

Також за останній рік Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури запровадило будівельні норми для лікарень та сховищ. Вони розроблені з урахуванням нових європейських стандартів, що стосуються інклюзивності таких будівель і споруд. У наступному році планується затвердження будівельні норм, які стосуються закладів соціального захисту населення й спортивних центрів та забезпечення на законодавчому рівні ефективних механізмів контролю за дотриманням всіх ДБН.

Також команда Міністерства відновлення активно долучається до навчання фахівців у сфері містобудування, архітектури і транспорту сучасним підходам до створення безбар’єрного простору.

Нагадаємо, в рамках ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року і реалізація проєктів Міністерства відбувається у чіткій відповідності до Стратегії.