k2FtbBdWr1

Енергоефективність житлового фонду – одна зі складових відбудови за принципом Build Back Better

Відбулося IX Засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності/Програми EE4U. У фокусі розмови – оновлення основних програм Фонду відповідно змін, спричинених повномасштабним російським вторгненням.

«У процесі відновлення керуємося ключовим принципом – Build Back Better – відбудувати краще ніж було. Одна зі складових цього – забезпечення енергоефективності житлового фонду, що зробить його не тільки більш екологічним та комфортним, а й наблизить до європейських стандартів.

В рамках роботи Фонду енергоефективності зараз впроваджуються кілька проєктів, що спрямовані на покращення ситуації, зокрема проєкт «ЕнергоДім», що покриває до 70% витрат на заходи з енергоефективності. А також проєкт «ВідновиДім», завдяки якому співвласники можуть отримати грант на відновлення, що покриє 100% вартості витрат на роботи і будівельні матеріали.

На засіданні також було схвалено зміни до Грантової політики за Програмою «ВідновиДІМ» – гранти надаватимуться на ремонт місць загального користування, а також на забезпечення доступності маломобільних категорій громадян (встановлення рампи та підйомників).

Також погоджено концепцію нової програми «ГрінДІМ», яка буде спрямована на використання відновлюваних джерел енергії в житловому секторі. Вперше за час роботи Фонду програма буде розповсюджена і на приватні домогосподарства, а не лише на багатоквартирні будинки.

Учасники засідання також погодилися, що необхідно підтримувати сталу роботу інструментів Фонду, зокрема забезпечувати достатнє бюджетне та донорське фінансування Фонду, та опрацьовувати нові перспективні напрями та заходи, спрямовані на досягнення цілей з енергоефективності та кліматичних цілей.

Фонд енергоефективності – державна установа, яка надає інструменти для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ. Підтримка Фонду полягає у наданні грантів та запровадженні комплексних технічних рішень з енергоефективності будівель з врахуванням кращих європейських практик.

Діяльність Фонду фінансується коштом Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Програма Фонду енергоефективності реалізується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.