k2FtbBdWr1

Європейський зелений курс для українських сільгоспвиробників: у Львові триває аграрний форум

У Львові розпочався регіональний форум «Аграрний експорт 2021 в контексті Європейського зеленого курсу». В межах цього форуму найкращі українські та іноземні експерти діляться досвідом та найкращими практиками аграрного виробництва.

Форум триватиме у формі дискусій та обговорення між учасниками. Тематично захід поділений за трьома блоками: розвиток експортних ринків, як вийти на ринки ЄС, а також чи готові українські експортери до Європейського зеленого курсу (детальніше про цей курс).

До слова, Львів став п’ятим містом в Україні, в якому проводять форум. Раніше він відбувся в Одесі, Херсоні, Дніпрі та Харкові.

Серед спікерів – організатори та партнери форуму.

«Сьогоднішній форум – це чудовий інструмент, що дає змогу українським аграріям залучати європейські кредити, найкращі агротехнології, методи роботи для просування експортного потенціалу. Тенденції останніх років вказують на збільшення відсотку експортної продукції, виготовленої українськими та львівськими агровиробниками до країн ЄС. А це означає, що ми краще почали розуміти наших європейських споживачів. Ми навчилися дотримуватись тих високих стандартів у виготовленні різного виду продукції, яка постачається на європейський ринок. Дієві інструменти взаємодії між владою та агровиробниками Львівщини передбачений у комплексній Програмі підтримки та розвитку сільського господарства. Програма орієнтована на малого та дрібного агровиробника, у тому числі на тих, хто розпочинає свій бізнес, вирощує нішеві культури, впроваджує кооперацію та органічне виробництво», – виступив з вітальним словом заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

На форумі будуть обговорені теми щодо тенденцій українського експорту, вимог та особливостей контролю за якістю агропродукції від поля до імпортера, супроводу імпортерів у країнах ЄС, інструментів та програм підтримки імпортерів олійних та зернових культур у країнах ЄС. А також дискутуватимуть щодо виходу України на зовнішні ринки та розвитку експортного потенціалу, змін для аграріїв у рамках Європейського зеленого курсу, досвіду експорту органічної продукції.

Також з презентацією щодо інвестиційної привабливості Львівського регіону виступить директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Довідково:

У межах Проєкту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надав Україні позику у розмірі 400 млн євро для кредитування підприємств, щоб підвищувати конкурентоспроможність продукції українських виробників на національних та міжнародних ринках.

Детальніше читайте за посиланням.