Життю та здоров’ю людей загрожують чимало надзвичайних ситуацій. На цей час понад 40 % усіх пожеж відбуваються у сільській місцевості, при цьому гинуть люди, завдаються значні збитки культурній спадщині, господарства несуть чималі втрати, а тому гостро стоїть питання організації гасіння пожеж у сільській місцевості, де існує велика кількість населених пунктів, час прибуття першого підрозділу в які перевищує максимально допустимі значення (20 хвилин). Реформування місцевого самоврядування та децентралізація влади передбачають передачу більших повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад.
З метою підвищення рівня пожежної безпеки на території об’єднаних територіальних громад, а також своєчасного реагування на пожежі та надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у разі їх виникнення органами місцевого самоврядування утворюється місцева пожежна охорона.
Основними завданнями місцевої пожежної охорони є: забезпечення пожежної безпеки; запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків під час пожеж; гасіння пожеж, рятування населення, а також надання допомоги у ліквідації наслідків інших надзвичайних ситуацій.
Пам’ятайте на початковій стадії пожежу легше приборкати, зменшити збитки та найголовніше – можна запобігти загибелі людей.
Також детальна інформація про те, хто такі “добровольці-вогнеборці”, як вони проходять підготовку та допомагатимуть професійним вогнеборцям, а також як відбувається процес розширення мережі місцевої пожежної охорони розміщується на сайті ДСНС, а також на сторінці ДСНС у соціальній мережі Фейсбук.