Громадам області допоможуть продавати землю через «Прозорро. Продажі»

Сьогодні, 13 грудня, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та директор держпідприємства «Прозорро. Продажі» Олексій Соболев підписали Меморандум про співпрацю.

Документ покликаний сприяти процесам прозорої та ефективної системи реалізації комунальних активів територіальних громад області. Йдеться про продаж об’єктів малої приватизації, здачу в оренду майна та земельних ділянок через прозорі електронні аукціони у системі «Прозорро. Продажі».

Відтак, у межах співпраці з Львівською облдержадміністрацією, експерти держпідприємства «Прозорро.Продажі» ділитимуться знаннями та досвідом, зокрема щодо особливостей продажу та оренди землі через прозорі аукціони.

Вже сьогодні проведуть таке навчання для представників громад області. Надалі очне навчання підсилять за допомогою онлайн сервісів.

«У жовтні набула чинності Урядова постанова, яка запустила ринок оренди та продажу державної та комунальної землі через систему «Прозорро.Продажі». Прозорий ринок землі працює більш ніж два місяці і ми бачимо, хто найбільше чекав цієї можливості. Це – громади, адже саме органи місцевого самоврядування найактивніше оголошують аукціони. До слова, саме Львівська  область увійшла до топ-5 областей в Україні, які найактивніше оголошують земельні аукціони, що вчергове підкреслює актуальність нашої співпраці з «Прозорро. Продажі». Громадам, особливо нещодавно створеним, важливо знати та розуміти механізми прозорого користування земельними ресурсами», – зазначив Максим Козицький.

Як розповів Олексій Соболев сьогодні багато учасників приходять на аукціони, конкуренція є досить високою, публічність і прозорість інтернет платформи дозволяє отримати максимум інформації, навіть по проблемних об’єктах.

«Це найбільш популярний інструмент, з тих, які ми запускали»,-  зазначив він.

Так, в системі «Прозорро.Продажі» вже оголосили понад 1750 аукціонів із продажу та оренди землі загальною вартістю на понад пів мільярда гривень. Загальна площа земельних ділянок, виставлених на торги — 8,5 тисяч гектарів.

Довідково:

ДП «Прозорро.Продажі» – підприємство утворене з метою здійснення консультаційної та підприємницької діяльності, спрямованої на забезпечення функціонування, обслуговування та розвиток електронної торгової системи, яка забезпечує проведення конкурентних електронних аукціонів з оренди та продажу державного та комунального майна.

Завдяки системі Прозорро.Продажі можна швидко, ефективно та із залученням максимальної кількості покупців надавати майно в оренду, продавати та відчужувати його, здавати в оренду земельні ділянки, продавати право на користування надрами, розміщення паркомісць, засобів торгівлі, рекламних площин тощо. При цьому електронна торгова система «Прозорро.Продажі» гарантує безпечність торгів, неможливість втручання в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в аукціоні.

З часу перших торгів у системі, а саме з листопада 2016 року, відбулося понад 66 тисяч успішних аукціонів. У них взяли участь понад 40 тисяч учасників, конкуренція між якими дозволила збільшити ціну на активи в середньому на 33% та принести понад 56,6 млрд гривень до бюджетів різних рівнів.