Сьогодні, 9 грудня, відбудеться регіональна панельна дискусія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів». Її організовує проєкт SURGe у співпраці з Офісом Президента України, за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

Про мету проведення заходу та співпрацю з громадами у напрямку надання соціальних послуг говорили сьогодні під час зустрічі заступника голови Львівської ОДА Віталія Загайного з представницями проєкту SURGe.

Як розповіли гості метою регіональної панельної дискусії є висвітлення досвіду Львівської області у побудові безбар’єрного суспільства для дітей. Відтак, обговорять ключові виклики у розвитку безбар’єрного суспільства та шляхи їх вирішення, а також представлять кращі регіональні практики надання соціальних послуг для дітей та сімей з дітьми.

Організатори очікують, що дискусія та приклади найкращого досвіду спонукатимуть органи місцевого самоврядування, батьків, організації громадянського суспільства, запроваджувати в громадах послуги, необхідні дітям та сім’ям.

Захід буде офлайн та для усіх охочих – онлайн. Старт о 10:00 год. Трансляція буде доступна за посиланням.

Окрім цього, обговорили актуальний стан співпраці проєкту SURGe з пілотними громадами області. Так, регіональна дискусія є одним із заходів в межах національної інформаційно-просвітницької кампанії про важливість соціальної інтеграції дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою попередження їх влаштування до закладів інституційного догляду та виховання.

Тут, проєкт SURGe надає підтримку 5 пілотним громадам області (Великомостівська, Гніздичивська, Заболотцівська, Рудківська, та Кам’янко-Бузька) у розвитку системи соціальних послуг для дітей та сімей.

Робота передбачає декілька напрямів. Перший – це відпрацювання моделі планування соціальних послуг. В межах цього напряму вже розробили проєкт онлайн навчального модулю «Організація надання соціальних послуг у територіальній громаді» для представників територіальних громад  з урахуванням напрацьованого досвіду. Його планують представити для широкого загалу у березні наступного року.

Ще одним напрямом є відпрацювання процедури своєчасного виявлення вразливих сімей та дітей для надання їм необхідної допомоги. У  пілотних громадах вже провели  консультації з усіма структурами, надавачами послуг для посилення міжвідомчої взаємодії в процесі виявлення сімей та дітей, надання необхідної допомоги (охорона здоров’я, освіта, поліція, громадський сектор, тощо), а також підготували проєкт порядку міжвідомчої взаємодії, який затвердять в кожній пілотній громаді. Це напрацювання  також планують імплементувати і на інші громади.

Проєкт спільно з громадами працюватиме над комплексною моделлю надання послуг дітям та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, започаткуванням практики асистента сім’ї, організацією діяльності фахівців із соціальної роботи, у т.ч. у сільській місцевості.

«Реформа децентралізації реалізується таким чином, що процеси надання послуг, в тому числі соціальних, поступово переходять у громади. Кожен керівник громади повинен вибудовувати свою роботу так, щоб мешканці, які проживали на території, зокрема соціально-вразливі категорії, отримували необхідні їм соціальні послуги та допомогу. Для усіх дотичних до сімей служб важливо розумітись на цих процесах: як розпізнати вразливість сім’ї, як попередити складні життєві обставини, як допомогти у разі їх настання, як вберегти дітей у складних ситуаціях. Все це мають знати працівники освіти, позашкілля, медицини тощо. Не потрібно нагадувати, що в кожній громаді мають працювати Служби у справах дітей», – зазначив Віталій Загайний.

Заступник голови ЛОДА нагадав, що вже упродовж тривалого часу у напрямку роботи із сім’ями в СЖО в області працює Українська освітня платформа. Відтак, проєкт SURGe та освітня платформа могли б об’єднати зусилля та охопити більшу кількість громад.