Департамент освіти і науки Львівської ОДА ініціює процес реставрації будівлі гуртожитку на вулиці Тиктора, 5, який перебуває на балансі Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Будівля гуртожитку потребує ремонту як ззовні, так і всередині.
«Ми мусимо вкладати кошти в освіту. Тому, виходячи з того, що ми маємо сьогодні, треба на наступний рік передбачити кошти і відремонтувати гуртожиток. Останніми роками, ми багато говоримо про те, щоб перенести із вулиці Коперника Будинок вчителя. Якби вдалось об’єднати ці проекти, у відремонтованому гуртожитку ми би створили простір для Будинку вчителя, а приміщення на Коперника віддали би Малій академії наук. Це би сприяло розвитку і ЛОІППО, і МАН, адже фахівці цих установ працюють якісно. Ми маємо, що продемонструвати на рівні України, але треба організувати гідні умови для роботи усіх закладів», – розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Днями питання нежитлових приміщень гуртожитку розглянули під час засідання обласної комісії з питань освіти, науки та інновацій.
«Стан будівлі за останні роки погіршився. Попри те, що гуртожиток не є в аварійному стані, парапети та ліпнина подекуди кришаться. Нам надзвичайно потрібен гуртожиток, де освітяни могли би мати гідні умови для проживання під час підвищення кваліфікації. Мусимо передбачити хоча б 50 місць для вчителів, які приїжджають із віддалених від Львова населених пунктів», – розповів директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Павло Хобзей.
За словами заступника директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Віктора Кусого, майно комунальних закладів освіти не підлягає приватизації чи використанню для інших видів діяльності.
«Приміщення гуртожитку – не просто нерухомість, а приміщення спеціального статусу. Це є майно освіти. Будь-які дії щодо цього майна продиктовані Законом України про освіту. Нещодавно набрав чинності закон України про внесення змін до статті 80-ої закону про освіту, де чітко прописано те, що будь-яка приватизація чи передача майна освіти під інші цілі, не пов’язані з освітянським процесом, є заборонені. В цьому ж законі прописано, що основні фонди – рухоме і нерухоме майно – не підлягають вилученню з освітянської установи, тобто сама передача з балансу освіти на баланс комунального підприємства також є порушенням закону», – наголосив Віктор Кусий.
Увагу комісії також звернули на те, що майно освіти це не лише будівлі, а й земельні ділянки. Земельна ділянка на вулиці Тиктора, 5 є зареєстрована і числиться в постійному користуванні інституту післядипломної освіти.
Відтак, департамент освіти і науки закликає не передавати майно освіти, а шукати можливості профінансувати ремонт гуртожитку.
Голова комісії Іванна Герус висловила пропозицію обговорити це питання із дотичними управління та комісіями Львова, а також попросити управління майном спільної власності надати письмову інформацію щодо розрахунку коштів на виготовлення ПКД на капітальний ремонт цього приміщення.