k2FtbBdWr1

Уряд схвалив Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року

Мета даної Концепції – удосконалення механізму запобігання торгівлі людьми, підвищення ефективності виявлення осіб, які вчиняють такі злочини, а також забезпечення захисту прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги.

Важливою умовою успішності реалізації в Україні державної політики у сфері протидії торгівлі людьми є співпраця суб’єктів взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, реабілітація та реінтеграція осіб, які постраждали від неї.

Загалом ефективна реалізація державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Україні дасть змогу:

 • удосконалити нормативно-правову базу у сфері протидії торгівлі людьми;
 • збільшити кількість самоідентифікованих осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
 • знизити рівень вразливості громадян України до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
 • посилити прикордонний контроль для запобігання торгівлі людьми;
 • посилити взаємодію і співпрацю суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;
 • забезпечити надійний і швидкий обмін інформацією із суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;
 • здійснювати належне реагування на факти торгівлі людьми;
 • збільшити виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми;
 • збільшити кількість осіб, які скористалися всіма видами безоплатної допомоги та спеціалізованими послугами;
 • підвищити рівень професійної компетенції посадових осіб місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування у сфері протидії торгівлі людьми;
 • впровадити систему збору даних про осіб, які постраждали від торгівлі людьми, відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Саме тому розроблення комплексної Програми, яка міститиме систему заходів, виконавцями яких будуть центральні та місцеві органи виконавчої влади, а також органи місцевого самоврядування та громадські об’єднання, є оптимальним варіантом розв’язання питання протидії торгівлі людьми.

За інформацією департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, упродовж 2012-2021 рр. 40 осіб Львівщини отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них: 10 – жінки, 27 – чоловіки, 3 – діти (2 дівчат, 1 хлопчик). За формою експлуатації: 23 – трудова, 11 – сексуальна, 2 – продаж дитини, 4 – втягнення у злочинну діяльність.

Для отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, особі необхідно звернутись до управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій за місцем проживання чи перебування бо до департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 (каб. № 112), та за телефоном: (032)255-47-96.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також звернувшись до громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» за телефоном: (032) 295-50-60; на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та 527 (з мобільних телефонів).

Spread the love