Інформуємо про небезпеку снігових заметів

Зимові прояви стихійних сил природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів і хуртовин. Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, впливають на господарську діяльність населення, особливо з наступним різким похолоданням (сильний мороз) або потеплінням (швидке танення снігу або ожеледь). Негативний вплив цих явищ призводить до того, що різко погіршується видимість, переривається транспортне сполучення як в місті, так і між населеними пунктами району. Випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ураганному вітрі створює умови для обледеніння ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що нерідко викликає їх руйнування.

З оголошенням штормового попередження – необхідно:

– обмежити пересування, особливо на власному транспорті;

– створити вдома необхідний запас продуктів (води, палива);

– виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло.

Якщо ви в дорозі:

під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, накрити двигун зі сторони радіатора;

періодично треба виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль – гарний орієнтир для пошукової групи;

двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. При прогріванні автомобіля важливо не допускати попадання в салон вихлопних газів: з цією метою важливо стежити, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом;

якщо у дорозі разом опинилося декілька осіб (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття;

ні в якому разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

У сільській місцевості з отриманням штормового попередження необхідно терміново заготувати у необхідній кількості корми і воду для тварин.

Намагайтесь без нагальної потреби не залишати межі свого будинку під час масштабних снігопадів!