k2FtbBdWr1

Інтерпол та ОБСЄ: на Львівщині Міжнародні польові навчання зібрали учасників з п’яти країн

Стартували Міжнародні польові навчання під назвою “EU-CHEM-REACT 2”. Вони триватимуть упродовж двох днів, 28-29 вересня на території полігону довкола адміністративно-побутового комплексу південного кар’єру ДП «Екотрансенерго» (поблизу Яворівського озера у Львівській області).

Це масштабні навчання за участі п’яти країн: України, Республіки Польща, Литовської Республіки, Латвійської Республіки та Республіки Молдова. “EU-CHEM-REACT 2” мають на меті вивчити та опрацювати процедуру реагування на надзвичайні ситуації (НС) хімічного, радіаційного та біологічного походження.

Оглянули хід навчань заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний та директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз.

“Відпрацювання у забезпеченні цивільного захисту населення спільно з сусідніми європейськими країнами є важливим безпековим компонентом. Сьогоднішні навчання – це інструмент, що дозволяє налагодити міжвідомчу координацію, де залучені підрозділи ДСНС, охорони здоров’я, лабораторій хімічного аналізу та міждержавну координацію з відпрацювання взаємодії між структурами різних країн. На Львівщині зосереджений значний кадровий, матеріально-технічний, організаційний потенціал, що дозволяє претендувати на створення центральноєвропейського безпекового центру”, – зауважив заступник.

Перша частина навчань відбулась у 2018 році. Сьогоднішня подія є їхнім продовженням.

Отож, для учасників проведуть командно-штабні та польові навчання, щоб відпрацювати питання взаємодії служб цивільного захисту в Східній Європі й Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

Учасниками навчань від України стали:

  1. Львівський державний університет безпеки життєдіяльності.
  2. ГУ ДСНС України у Львівській області.
  3. Львівська обласна державна адміністрація.
  4. ГУ НП у Львівській області.
  5. Патрульна поліція міста Львова.
  6. Державна прикордонна служба України.
  7. Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
  8. Товариство Червоного Хреста України.
  9. ДСП «Львівський ДМСК» ДК «Українське державне об’єднання «РАДОН».
  10. 2-й Спеціальний центр швидкого реагування ДСНС України.

Серед Міжнародних організацій: Інтерпол, ОБСЄ, ООН, Організація із заборони хімічної зброї, Міжнародний центр з хімічної безпеки (м. Варшава).

Проєкт фінансується коштом Євросоюзу.