k2FtbBdWr1

Кабінет Міністрів України спростив дозвільні та реєстраційні процедури у будівництві на час воєнного стану

Відтак, рішення спрощує подання та отримання дозвільних та реєстраційних процедур у будівництві під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування.

Це пришвидшить відновлення пошкоджених житлових будинків, які підлягають капітальному ремонту чи реконструкції, а також будівництво нових.
Зокрема, під час будівництва індивідуальних житлових, садових, дачних будинків, а також інших будівель та споруд не вище 2 поверхів можна буде здійснювати роботи без будівельного паспорта за умови завантаження схеми намірів забудови земельної ділянки до Єдиної електронної системи у будівництві сертифікованим архітектором або інженером-проєктувальником.
Надання уповноваженим органом містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки або ухвалення рішення про відмову має відбуватися протягом 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.
Проєктну документацію подає замовник на погодження органу охорони культурної спадщини через Єдину електронну систему.
Орган охорони культурної спадщини має розглянути документи та надати відповідь щодо погодження чи обґрунтованої відмови протягом 30 днів.
Також тепер контрольне геодезичне знімання перед прийняттям в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта не здійснюватимуть під час реставрації, капітального ремонту будинку, будівлі, споруди, які після прийняття в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна.
Окрім того, під час воєнного стану та протягом 3 місяців з дня його припинення чи скасування можна відтермінувати виконання окремих видів робіт з оздоблення фасадів та благоустрою території, крім транспортних проїздів та пішохідних комунікацій.