Патронатні вихователь/вихователька – це особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки і разом з членами сім’ї доглядає, виховує та реабілітує дитину у себе вдома.

Патронатний/а вихователь/ка відповідають за життя та здоров’я дитини і зобов’язані: забезпечити особистий простір дитині, купувати одяг, годувати, створити умови для навчання та дозвілля, сприяти спілкуванню дитини з батьками, співпрацювати з батьками, з законними представниками дитини та спеціалістами.

❓ Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатними вихователями можуть стати громадяни України, які не були засуджені та позбавлені батьківських прав, а також мають позитивний досвід виховання дітей і готові пройти навчання з підготовки патронатних вихователів.

❓ Чи отримують грошову винагороду патронатні вихователі?

Держава гарантує соціальну допомогу на утримання дитини – 2,5 прожиткові мінімуми в залежності від віку або 3,5 для дитини з інвалідністю, грошове забезпечення за надану послугу – 5 прожиткових мінімумів для вихователя, сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

❓ Які документи потрібні для того, щоб бути патронатним вихователем?

Усім, хто зацікавився потрібно звернутися до фахівців соціальної роботи або місцевого центру соціальних служб. Для цього підготуйте заяву про наміри стати патронатним вихователем, копію паспорта, копію трудової книжки, висновки про стан здоров’я, довідку про відсутність судимості, документ, що затверджує право власності або користування житлом, письмову згоду на влаштування в патронат дитини від всіх членів сім’ї.