Реалізація спільних проєктів транскордонного співробітництва: Андрій Годик зустрівся із делегацією Словацької Республіки

Сьогодні перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик зустрівся із делегацією Словацької Республіки та представниками Закарпатської облдержадміністрації.

З боку української делегації участь у зустрічі взяли радник Віце-прем’єр-міністерки з європейської та євроатлантичної  інтеграції Тарас Голуб та керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Роман Шепеляк.

Андрій Годик подякував раднику Прем’єр-міністра Словацької Республіки Едуарду Бурашу та його колегам за візит та наголосив на важливості співпраці у сфері економіки, культури, туризму задля розвитку спільних проєктів.

“Дякую вашій державі за підтримку нашої територіальної цілісності, наших європейських прагнень втілювати та відстоювати на території України європейські цінності. Незважаючи на будь-які загрози зі сторони північного сусіда, нам потрібно працювати далі. Львівщина – одна з найкращих областей, як для ведення бізнесу, так і для співпраці зі словацькими партнерами. Наш регіон має зручну транспортну інфраструктуру, високий рівень кваліфікованих кадрів, збалансовано розвиваються різні галузі, тому цікавою є багатовекторна співпраця”, – наголосив перший заступник голови Львівської ОДА.

Едуард Бураш підкреслив, що Словацька Республіка є тією європейською державою, яка підтримує не лише євроінтеграційні поступи України, але й державний суверенітет, її цілісність і готова стояти на захисті української держави у Європейському Союзі.

“Ми готові надати руку допомоги у питаннях щодо безпеки. 12 січня Уряд Словацької Республіки прийняв документ, який закладає нові засади для співпраці з Україною та відкриває нові можливості. Він містить три основні пункти: сприяння реалізації Угоди про асоціацію України з ЄС, другий – підтримка реформ у вашій країні та третій – це інтеграція співпраці у прикордонних регіонах та створення  нових форм транскордонного співробітництва”, – зазначив радник Прем’єр-міністра Словацької Республіки.

У межах зустрічі сторони акцентували на розвитку проєктів транскордонної співпраці. Зокрема, домовились що представники Львівської облдержадміністрації нададуть свої пропозиції для співпраці.

“Європейська група територіального співробітництва між Словаччиною та Україною – це інструмент, який може відкрити нові можливості співпраці між областями. 28 лютого у Кошице відбудеться моя зустріч з депутатами та нам важливо розуміти, що Львівська область готова для співробітництва. Тому чекаємо вас з пропозиціями”, – підкреслив Едуард Бураш.

У свою чергу, Роман Шепеляк наголосив, що зараз дуже важливо створити європейське територіальне об’єднання, щоб Львівщина могла брати участь у нових програмах транскордонної співпраці в майбутніх програмних періодах.

Словацька делегація анонсувала також низку заходів, куди може долучатись Львівщина. Зокрема, це ветеранський пробіг у травні, мета якого продемонструвати світу відважність воїнів, які захищали територіальну цілісність на Сході України.

Також делегація зазначила, що у Львові планують відкрити почесне консульство Словацької Республіки.