У всіх областях мають створити комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах

Сьогодні відбулась нарада з Мінрегіоном щодо законодавчих змін до Закону України №1639 «Про заходи спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу».

Так, Мінрегіон надав роз’яснення щодо реструктуризації заборгованості підприємствами за спожиті енергоносії, відшкодування заборгованості з різниці в тарифах.

Зокрема, звернули увагу на необхідності якнайшвидшого створення територіальних комісій з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах по областях. За результатами їх роботи до Міністерства мають бути направлені відповідні протоколи на основі яких надаватимуть пропозиції до держбюджету на погашення вказаної заборгованості.

Після відшкодування заборгованості з різниці в тарифах та внесення змін до відповідної нормативно-правової бази розпочнеться процедура реструктуризації заборгованості за спожиті енергоносії. Це дозволить значно покращити фінансово-господарський стан підприємств теплокомуненерго та водопровідно-каналізаційного господарства.

Також, в межах наради зауважили, що було досягнуто домовленість з  ГК «Нафтогаз Трейдинг» в частині зміни умов здійснення розрахунків за спожитий газ. Зокрема, підприємства теплокомуненерго не повинні будуть здійснювати передоплату, а кінцевий розрахунок повинен бути проведений упродовж 45 днів після споживання природного газу.