Cьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ірландія в Україні Терезою Хілі.
Участь у зустрічі взяли також керівники структурних підрозділів.
Очільник області подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Ірландії за візит і підкреслив, що Львівщина має високий потенціал для економічного розвитку.
“Львів можна назвати столицею ІТ-індустрії, щорічно близько 5 тисяч студентів закінчують виші і йдуть працювати у цю галузь. Станом на сьогодні в ІТ індустрії зайнято близько 20 тисяч працівників, 90% з яких надають аутсорсингові послуги. Розвивається також харчова і переробна промисловість, ірландські компанії задіяні в агропромисловому комплексі. Ми зацікавлені, щоб вони тут не лише вирощували культури, але й займались переробкою. Ми також в Україні є центром електроніки та електровиробницва, і тут вартує віддати належне НУ “Львівська політехніка”, яка виховує фахівців у цьому напрямі. Ми відкриті до співпраці і зі своєї сторони готові створити умови, щоб ірландські інвестори відчували себе тут комфортно”, – зазначив Максим Козицький.
Тереза Хілі зазначила, що це її перший візит на Львівщину, і вона сподівається на подальшу співпрацю між країнами. Також гостя запевнила у територіальній підтримці України у боротьбі з російським агресором.
“Ірландія дуже сильно відстоює те, що стосується підтримки України на політичному рівні. Особливо щодо незаконної анексії Російською Федерацією Криму, то Ірландія чітко засуджувала усі акти, пов’язані з цим процесом і висловлювала підтримку вашій державі. Перебуваючи на Львівщині, я відвідала Личаківський цвинтар, де побачила могили молодих людей, які полягли за Україну, це дуже сумно. Тому я щоразу під час інших візитів буду присвячувати цій темі все більше уваги”, – наголосила пані Посол.
У межах зустрічі сторони обговорили співпрацю в економічній та туристичній сферах. Максим Козицький підкреслив, що Львівщина займає друге місце в Україні за кількістю туристів. У рік область відвідує три мільйони туристів.
Зокрема, керівниця управління туризму та курортів Наталя Табака, розповіла, що, окрім традицій, архітектури та кухні, мандрівників приваблює активний туризм.
“У нас є п’ять національних парків, які мають розвинену мережу маркованих шляхів, вони є безпечні та корисні для здоров’я. Щодо сільської місцевості, в області працює двадцять фермерських господарств, які відкриті для туристів. Тобто гості мають можливість продегустувати продукцію, долучитись до екскурсії, побачити як працюють фермери. Окремо акцентую на медичному та оздоровчому туризмі. Це і клініки, які допомагають у різних напрямах медицини, а також реабілітація у курортних містах – Трускавець, Моршин, Східниця. І власне, ми зацікавлені в обміні контактами з туроператорами для подальшої співпраці”, – наголосила Наталя Табака.
Керівник департаменту економічної політики Степан Куйбіда презентував делегації інвестиційний паспорт області та каталог експортера.
За підсумками зустрічі присутні домовились детальніше ознайомити делегацію із компаніями, які працюють в області для подальшого обміну контактами та досвідом.
Також Тереза Хілі відзначила, що на Львівщині успішно працюють вищі навчальні заклади, як УКУ, Франковий університет, НУ “Львівська політехніка” і вона зацікавлена у взаємній співпраці між вишами.