k2FtbBdWr1

Львівська районна військова адміністрація інформує про небезпеку від отруєння чадним газом

При неповному згоранні газу утворюється дуже токсичний газ – оксид вуглецю – CO (чадний газ), смертельно небезпечний для людини.

Чадний газ не має ні кольору, ні запаху, його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню, спричиняє кисневе голодування – гіпоксію.

У першу чергу кисневе голодування відчувають клітини головного мозку – звідси виникає головний біль. Це перша ознака надходження до організму чадного газу. Крім цього, його дія викликає порушення координації рухів, з’являється запаморочення, слабкість, нудота, біль у грудях, іноді сухий кашель, шум у вухах, сльозотеча. При таких ознаках треба негайно залишити приміщення. Важке отруєння призводить до втрати свідомості та зупинки серця.

У випадку отруєння чадним газом потерпілого слід негайно винести на свіже повітря в лежачому стані, розстебнути одяг для доступу чистого повітря, забезпечити спокій і тепло. У разі необхідності зробити штучне дихання та викликати машину швидкої медичної допомоги.

Для запобігання самовільного витоку газу та отруєння чадним газом необхідно:

– встановити у приміщенні сигналізатор довибухових концентрацій природного газу та виявлення мікроконцентрацій чадного газу;

– забезпечити регулярні перевірки стану газових приладів спеціалізованою сервісною службою;

– забезпечити регулярні перевірки та прочищення димоходів опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно – не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), а які працюють цілий рік – двічі на рік (навесні і восени);

– вентиляційні канали повинні підлягати перевірці і прочищенню одночасно з димовими;

– не залишати без нагляду газові прилади під час їх використання;

– не використовувати газові прилади не за призначенням (наприклад: газову плиту – для обігріву приміщення).

У разі отруєння чадним газом необхідно:

– вивести постраждалого на свіже повітря;

– терміново звернутись за кваліфікованою медичною допомогою;

– послабити одяг, щоб полегшити дихання;

– піднести до носа тампон, змочений у нашатирному спирті.