k2FtbBdWr1

Львівська РВА інформує про небезпеку від спалювання сухої трави, рослинних залишків та закликає дотримуватись вимог пожежної безпеки в лісах

Щороку навесні та восени деякими домогосподарствами здійснюється активне паління листя, сухої трави та інших рослинних решток, що спричиняє гибель тварин, а також всієї мікрофлори, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в навколишнє середовище потрапляють речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Спалювати листя категорично забороняється.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:

– для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн);

– для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).

Листя, подрібнені гілки деревини рослин і трав’янисті рештки квітково-декоративних рослин та скошених газонних трав необхідно вивозити на спеціальні полігони або на відведені майданчики на підприємствах зеленого господарства для приготування компостів, садових земель та інших органічних добрив.

Забороняється також випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Згідно статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах становить:

– для громадян – від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів (1530-4590 грн);

– для посадових осіб – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів (4590-15300 грн).

Штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем становить:

– для громадян – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів (4590-15300 грн);

– для посадових осіб – від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (10710-30600 грн).

❗️Перебуваючи у лісі чи в полі, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки. Адже одна іскра може спричинити масштабні пожежі.