Львівський осередок Пласту розпочав новий Пластовий рік

Сьогодні, 11 вересня, на площі перед пам’ятником Іванові Франкові, урочисто відкрили Пластовий рік. Участь у заході взяли близько 2 тисяч пластунів.

Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

«У квітні обласні обранці прийняли рішення про створення комунального закладу «Львівського обласний Пластовий центр». Також в області діє Програма підтримки Пласту. Фінансовий ресурс на цей рік – 1 млн 348 тис грн. Пласт – організація, що виховує свідомих, відповідальних та патріотичних громадян, тож хочеться, аби якомога більше молоді мала можливість стати членом організації та органічно розвиватись як особистість в ній. Сподіваємось, що всі ці інструменти сприятимуть цьому і робитимуть Пласт ще більш популярною та впливовішою організацією у своєму середовищі. І продовжуючи тему про вільних людей, я хочу поділитись з вами однією приказкою, яка «говорить», що всі люди народжуються вільними, але лише знаючі та активні залишаються вільними до кінця свого життя. У Пласті ви здобуваєте ті знання і тут суспільну активність, яка допомагає вам бути такими»,-   зазначив Віталій Загайний.

Також заступник від імені голови Львівської ОДА за активну громадянську позицію та розвиток пластового руху у місті Львові вручив подяки п’яти пластунам.

Відкриття Пластового року – це мистецько-спортивна акція, яка щорічно організовується пластунами у різних куточках України. Так, після активного таборового літа, усі пластуни починають осінньо-зимовий сезон вишколів та внутрішніх занять. Відтак, щоб задати настрій новому року, налаштуватися на продуктивну роботу, пластуни збираються на традиційну акцію.

Захід традиційно розпочався з молебню на подяку за здоров’я та успішне проведення таборового літа. Опісля ж провели урочистості, церемоніали та активітети, які презентують Пласт для широкого загалу, підбили підсумки за попередній пластовий рік (2020-2021 рр.). Також відзначили старшопластунів за волонтерську виховну діяльність.

Зазначимо, що упродовж навчального року 2020-21 років Львівський осередок пласту провів 136 заходів різного спрямування. У літній сезон 2021 року організовано 54 табори, участь у яких взяли близько двох тисяч пластунів станиці Львів. А вже тепер виховники та виховниці гуртків і роїв готуються до проведення щотижневих сходин, новацтво та юнацтво бере участь у пластових заходах, теренових іграх, вишколах, фестивалях тощо, які відбуваються щовихідних.