k2FtbBdWr1

Майже 20 обласних цільових програм перебувають в активній фазі їх реалізації

У 2021 році на Львівщині реалізується 27 обласних цільових програм, станом на початок травня цього року триває фінансування заходів по 18 з них. 9 програм – на стадії підготовки та проведення конкурсів і тендерів. Усього на виконання обласних цільових програм у  2021 році з обласного бюджету передбачено 1387,2 млн грн.

Станом на 6 травня поточного року профінансовано 211, 1 млн грн – 15,2 %. Такий показник є кращим порівняно з попередніми роками (у травні 2020 р. – 8,3 %, у травні 2019 р. – 8,9 %).

Про це під час організаційної наради за участю заступників голови ОДА та керівників департаментів повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда. Окрім того, всі керівники структурних підрозділів прозвітували кожен по своєму напрямку, в тому числі, по виконанню державних програмах.

Найкращий показник виконання у першому кварталі цього року у програм з:

  • Розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства – 23,8 % використаних коштів від передбачених на рік);
  • Підтримки галузі охорони здоров’я – 19,4 %;
  • Підвищення енергоефективності та енергозбереження (14,2 %);
  • Надання житлових кредитів окремим категорія громадян (13,3 %);
  • Збереження національної пам’яті та протокольних заходів (11,8 %).

Цьогоріч дві обласних програми реалізовуватимуть вперше – Програма підтримки розвитку Пласту та Програма сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку.

За дорученням першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Андрія Годика до 20 травня керівники структурних підрозділів ЛОДА повинні завершити всі підготовчі роботи.

«Відсоток виконання обласних цільових програм – це основний показник оцінки діяльності облдержадміністрації. Але, окрім цього, буде оцінюватися якість виконання помісячних асигнувань. Тому, окрім підготовчих робіт, до 20 травня потрібно завершити роботи, пов’язані з тендерами та з початком реалізації всіх програм, особливо тих, які прийняті на останніх засіданнях сесії Львівської обласної ради», – зазначив Андрій Годик.

Заступник голови ЛОДА Іван Собко наголосив директорам департаментів, що у випадку незадовільного стану виконання програм буде надана відповідна оцінка таким діям чи бездіяльності.

«Так,  ми маємо кращі показники виконання в порівняні з попередніми роками, але, враховуючи нову якість і оплати праці, і ті нові виклики, які сьогодні є перед нами, ми командою маємо показати якісно нові результати. Це стане можливо, якщо реалізація цільових програм розпочнеться вже з другого кварталу року, а не пізніше . Станом на 1 липня  робота над ПКД, експертизами, тендерами має бути в активній фазі», – сказав Іван Собко.

Водночас, по участі у загальнодержавних програмах керівники структурних підрозділів повинні подати до 14 травня в департамент економіки напрацювання для зведення перших проміжних підсумків.