k2FtbBdWr1

Відбулось громадське слухання звіту про виконання обласного бюджету Львівської області за минулий рік

Сьогодні, 11 березня, громадськість заслухала та обговорила звіт про виконання обласного бюджету Львівщини за минулий рік.

Про показники бюджету розповів керівник департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

«У минулому році всього на територію Львівщини було мобілізовано податків і зборів до бюджетів усіх рівнів на суму 59,4 млрд грн. Серед надходжень податкових і митних платежів, в значній мірі переважали надходження митних платежів. Обсяг місцевих бюджетів Львівщини сягнув 29,1 млрд грн», – розповів він.

Характерним було те, що в значній мірі динаміка надходжень податків і зборів до Державного бюджету була значно краща, ніж до місцевих бюджетів. Зокрема, до Державного бюджету приріст надходження податків і зборів у відношенні до 2019 року мав 14,5%.

«В умовах економічної кризи можна говорити про те, що це досить великий приріст надходжень податків і зборів», – зазначив Олег Демків.

Загальний фонд обласного бюджету виконаний на 91%, спеціальний  – на 71%.

Найбільше видатків було скеровано на освіту, дорожнє господарство, охорону здоров’я.

Також, торік діяло 30 обласних цільових програм, бюджетні призначення по яких становили зі змінами – 1,421 млрд грн. Фактичні видатки з обласного бюджету проведено на суму 1,07 млрд грн або на 75,3%.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, одним із основних завдань є забезпечення балансу бюджетів усіх рівнів. Зокрема, що стосується використання коштів з Державного бюджету, то тут важливо завершувати об’єкти будівництва чи реконструкції якісно та вчасно.

У 2020 році дохідна частина обласного бюджету склала – 7,04 млрд грн, видатків проведено на загальну суму 7,1 млрд грн.