З нагоди 40-річчя від дня заснування тріо бандуристок «Червона калина» виступило у Палаці Потоцьких у Львові із святковою концертною програмою «Пісня – душа мого народу». Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький привітав колектив з ювілеєм.
«Ось вже 40 років “Червона калина” дбає про життя української пісні і доносить її до людей. Історія та місія вашого колективу глибоко вкорінені в нашу мистецьку спадщину. Ваше тріо добре знане та шановане в Україні та поза її межами. Усі ці роки ви працюєте на високому професійному рівні і ніколи не зупиняєтеся в роботі. І ніхто не заперечить, коли скажу, що тріо бандуристок “Червона калина” – це одна із важливих цеглинок у розбудові нашої державності. Дякую за вашу безцінну творчу працю! І дякую за те, що впродовж десятиліть підносите Шевченкове слово і примножуєте духовну спадщину нашого народу!», – зазначив Максим Козицький.
Також очільник області вручив подяку мистецькій керівниці тріо, Заслуженій артистці України Марії Сороці – за вагомий внесок у розвиток національного пісенного мистецтва, високий професіоналізм та з нагоди 40-річчя створення колективу.
У концертній програмі взяли участь Заслужена артистка України Ірина Шуст, лауреати міжнародних конкурсів Наталя Кончаківська-Бриняк, Любов Вальчак, Микола Сало та ін.
Довідково:
Тріо бандуристок «Червона калина» створено у 1981 році. Колектив багато виступав в Україні, а також у Бельгії, Голландії, Англії, Польщі, Німеччині, Італії, Франції, Канаді. В 1991 і 2011 роках тріо «Червона калина» брало участь в історичному поході, приуроченому 130-й та 150-й річниці перевезення тіла Т.Шевченка із Петербурга в Канів «Останнім шляхом Кобзаря».
Тріумфальною роботою колективу стала постановка феноменальної вистави «Голгофа» за однойменною поемою Марії Чумарної (1990 рік), яка проходила на сцені театру імені М. Заньковецької і в багатьох інших залах Львова та Львівщини.
У репертуарі — українські народні пісні, романси, твори композиторів, твори на слова Тараса Шевченка («Колискова», «Тече вода в синє море», музика Федора Жарка, «Ой три шляхи широкії» музика Якова Степового та інші).