k2FtbBdWr1

«Успіх дрібних та малих сільгоспвиробників залежить від дорадників», – Віталій Загайний

Відбулась робоча зустріч заступника голови Львівської облдержадміністрації Віталія Загайного з представниками сільськогосподарських дорадчих служб області. У межах зустрічі обговорили участь дорадчих служб у реалізації програм підтримки фермерських господарств та питання розвитку дорадництва області.

«Актуальна ситуація у сільському господарстві виглядає так, що дрібний та малий с/г виробник та сімейні фермерські господарства гостро потребують додаткового консультаційного дорадницького супроводу. Консультування передбачає допомогу у використанні сучасних агротехнологій, введені бухгалтерського обліку, юридичного обслуговування тощо. Розв’язання цих проблем можливе за умови побудови розгалуженої мережі дорадницьких служб. Для цього ОДА спільно з дорадниками області готують заходи на підтримку самих дорадницьких служб та заходи з розширення можливості скористатися послугами дорадників сільгоспвиробникам», – зазначив Віталій Загайний.

Серед подальших заходів передбачили навчання дорадників у територіальних громадах та тематичні навчання для дрібних і малих с/г виробників. Також дорадницький супровід реалізації сільськогосподарських проєктів, що мають бюджетну фінансову підтримку.

Варто зазначити, що кожні 5 років дорадники повинні підвищувати свою кваліфікацію. Навчання вони проходять у спеціально сертифікованих Міністерством аграрної політики та продовольства України навчальних закладах. На території області сертифікованим навчальним закладом є Львівський національний аграрний університет в Дублянах.

Отож, у підсумку зустрічі запланували провести спільні заходи з університетом, дорадниками області та департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації, щоб покращити програму навчання закладу з більшим ухилом на практичні та прикладні знання.

Нагадаємо, що 6 серпня 2021 року Мінагрополітики офіційно опублікував наказ “Про затвердження форм для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”.

Згідно з наказом, фермерські господарства можуть брати участь у державній програмі фінансової підтримки з надання сільськогосподарських дорадчих послуг. Це означає, що фермерські господарства можуть користуватися послугами с/г дорадчих служб та дорадників під час своєї роботи.