Вертеп, чумаки, портрети, українське село, зображені у своєрідному впізнаваному стилі Петра Сипняка – тематика картин художника вражає. Митець є автором більше 20 персональних виставок, організатором та учасником багатьох благодійних аукціонів та проектів задля відновлення культурних пам’яток Львова та інших міст. Роботи митця знаходяться у музеях Львова, Києва, Канева, Запоріжжя, Кам’янського та у численних приватних колекціях в Україні і за кордоном.
З творчим доробком митця ознайомився і голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.
«Дивлячись на ці картини, наче повертаєшся в дитинство. Особливо це відчувається, коли дивишся на картини, де зображений вертеп, що ходить по засніженому селу, чи діти, що риболовлять на озері. Ознайомився з різними картинами, але всі вони, кожна по-своєму, розповідає щось про Україну. Звичні сюжети, але зображені у незвичайній характерній для художника манері», – зазначив очільник області.
Художник розповів, що ще у 90-х роках спробував зобразити чумаків в дорозі, і відтоді ця тематика в різній інтерпретації стала для нього однією з ключових. Також на своїх картинах митець часто зображає вертеп, який називає народним театром, що покликаний демонструвати свободу творчості.
Петро Сипняк належить до когорти львівських митців, які продовжують традиції та культуру міста.. Живописна манера художника завжди впізнавана за особливістю фактури мазка, а також нанесенні густої фарби, що створюють об’ємність зображення і особливий вібраційний ефект.
Довідково:
Український живописець Петро Сипняк народився в с. Лани Івано-Франківської області. У 1985 році закінчив Львівський Державний інститут декоративно-прикладного мистецтва (зараз – Львівська Академія Мистецтв). Лауреат почесного звання Народний художник України, член Спілки Художників України з 1989 р. Живе і працює у Львові.