«Проєкт «Конкурс ТОП-10 бібліотек Львіщини» успішно реалізовано», – Іван Собко

Ще в кінці травня цього року на засіданні конкурсної комісії визначили переможців конкурсу «Топ-10 бібліотек», який цьогоріч започаткував департамент з питань культури, національностей та релігій  Львівської облдержадміністрації. Мета конкурсу – виокремлення та нагородження найкращих бібліотек в області та надання їм фінансового ресурсу на розвиток.

Цьогоріч на конкурс подали 110 заявок. Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу становив 600 тисяч гривень. Кожна з бібліотек-переможців отримала по 60 тисяч гривень і вже успішно їх використала.

«Власне для реалізації цієї мети ми цьогоріч і започаткували конкурс «Топ – 10 бібліотек», адже раніше для бібліотек області з обласного бюджету кошти виділяли лише для поповнення бібліотечних фондів. Та за останніх два роки бібліотеки продемонстрували, що вони хочуть змінюватися і готові перетворюватися на сучасні простори для розвитку та самоосвіти українців. Тому зараз просто необхідно забезпечувати їх новим технічним обладнанням, щоб реалізовувати нові сучасні бібліотечні та мистецькі проєкти. Усі 10 бібліотек області успішно використали отримані кошти та оновили матеріально-технічну базу в бібліотеках. Та на цьому не варто зупинятися. Як і не варто забувати, що сучасні бібліотеки – це не лише нове технічне обладнання, а й згуртована робота громади!», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

У десятці бібліотек-переможців:

1. Радехівська міська публічна бібліотека.
2. Жидачівська міська публічна бібліотека.
3. Бібліотека – філія  смт. Підкамінь.
4. Яворівська міська бібліотека імені Ю.Липи.
5. Бібліотека с. Підгірці (Заболотцівська ТГ).
6. Верхньогаївська сільська бібліотека (Дрогобицька ТГ).
7. Бібліотека-філія  с. Добряни (Стрийська ТГ).
8. Сокальська публічна бібліотека для дітей.
9. Бібліотека смт. Щирець.
10. Бібліотека-філія  с. Нижнє Висоцьке (Боринська ТГ).

За отримані кошти з обласного бюджету у бібліотеки закупили нові меблі (крісла, комп’ютерні столи, тумби, шафи, полиці), техніку (ксерокси, ламінатори, проектори та екрани).

«Останній рік був великим випробуванням для усіх сфер культури. Через карантинні обмеження і бібліотекам довелося переводити свою діяльність в онлайн-режим. Та завдяки цьому, сьогодні бібліотеки постійно винаходять нові формати співпраці з читачами. І це великий крок на шляху до цифровізації бібліотек та їх реорганізації в сучасні культурні центри», – розповідає заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.