k2FtbBdWr1

На Львівщині два відділи ведення Державного реєстру виборців отримали доступ до бази Реєстру

Доступ до бази даних Реєстру отримали новоутворені відділи ведення Державного реєстру виборців апаратів Львівської і Червоноградської райдержадміністрацій.

Таке рішення ухвалила Центральна виборча комісія, що розглянула відповідні звернення від двох райдержадміністрацій. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів.

За її словами, відповідно до постанов Центральної виборчої комісії від 29 квітня 2021 року №191 і 14 травня 2021 року №211, організаційну підтримку новостворених відділів ведення ДРВ здійснює відділ адміністрування ДРВ апарату Львівської облдержадміністрації.

Частину бази даних Реєстру переформували. Це пов’язано зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України, утворенням та реорганізацією райдержадміністрацій. Водночас у базу віднесли записи про виборців, чиї виборчі адреси належали до території, на яку поширювалися повноваження відділів ведення ДРВ, утворених райдержадміністраціями, що припиняються, до відання відділів ведення ДРВ, утворених райдержадміністраціями нових районів.

Отже, тепер повноваження відділу ведення ДРВ апарату Львівської райдержадміністрації поширюється на Львівський район із понад 903 824 виборцями.

А до відання відділу ведення ДРВ апарату Червоноградської райдежржадміністрації входить Червоноградський район – третій в області за кількістю виборців (176216). Всього ж на Львівщині нині живе 1 млн 929 тис 427 виборців.

Нагадаємо, що в Україні триває адміністративно-територіальна реформа. Відповідно до Постанови ВРУ за 17 липня 2020 року у Львівській області утворено, зокрема, Львівський район з адміністративним центром у Львові та Червоноградський район з адміністративним центром у Червонограді.

За розпорядженням Кабміну Львівську райдержадміністрацію утворено як нову юридичну особу публічного права, до якої перейшли повноваження, права та обов’язки реорганізованих Городоцької, Жовківської, Кам’янка-Бузької, Перемишлянської, Пустомитівської райдержадміністрацій, ліквідованих Постановою ВРУ від 17 липня 2020.

Цим же розпорядженням утворено як нову юридичну особу публічного права Червоноградську райдержадміністрацію, до якої перейшли повноваження, права та обов’язки реорганізованих Радехівської, Сокальської райдержадміністрацій відповідно Радехівського, Сокальського районів.