k2FtbBdWr1

На Львівщині на 17% зменшилася захворюваність на коронавірус

Упродовж останніх двох тижнів в області відзначають стабілізацію і покращення епідситуації. Усі ключові показники, які визначені як індикатори для «червоного» рівня епіднебезпеки, є нижчими від крайніх показників «червоної» зони. Внаслідок цього, згідно з  рішенням державної комісії ТЕБ і НС, Львівщину переведено до “жовтої” зони епіднебезпеки.

Про це на сесії Львівської облради сьогодні доповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Захворюваність:

«Станом на сьогодні в області зафіксовано 16 773 активних випадки захворювання на ковід. У всіх районах Львівщини спостерігається зниження захворюваності. Найбільш позитивні тенденції – в Золочівському і Самбірському районі. Загалом захворюваність в області зменшилася на 17,04%», – зазначив Орест Чемерис.

Госпіталізація:

Пацієнтів з ковідом приймають 24 заклади охорони здоров’я в області. Мережа ліжкомісць включає 5166 ліжок. Завантаженість ліжкомережі – 36,7% (1896 осіб).

Вакцинація:

Від початку вакцинальної кампанії в області проведено 1 693 304 щеплень. Першу дозу вакцини отримали 926 084 особи – 46,3 % дорослого населення (з них 767 220 – дві дози (38,4 %)).  Серед районів лідерами за темпами вакцинації є Львівський і Стрийський. Найгірша ситуація у Самбірському і Золочівському районах.

В області функціонують 182 пункти щеплень, 32 центри вакцинації та 102 мобільні бригади.

«Чергову хвилю ковіду спричинила мутація вірусу. Навесні минулого року це був Альфа-штам, восени – Дельта, і зараз – Омікрон. За інформацією ВООЗ, до кінця ще не вивчено, на скільки цей штам є стійким проти існуючих вакцин,  дослідження тривають.

Щодо бустерної (третьої) дози, МОЗ декларує, що вакцинацію третьою дозою в Україні можуть запровадити вже з січня», – зазначив Орест Чемерис.