Вже традиційно жовтень кожного року присвячується профілактиці раку грудної залози. Ця акція має назву «Дні профілактики раку та його раннього виявлення», а також Дні обізнаності про це захворювання. Так відбувається у всіх західних державах, тому що 20 жовтня – Всесвітній день раку грудної залози. Про це розповів заступник керівника Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда.
«Щороку в нашому центрі перебуває в середньому 930 хворих з таким захворюванням. У 2020 році – хворих було 730. Така статистика свідчить лише про зменшення кількості звернень у зв’язку з карантином, ковідом, через який пацієнти забули про всі інші захворювання.
Тому цього місяця ми особливо звертаємо увагу на рак грудної залози. Запрошуємо жінок на скринінг, який є безкоштовним – на Львівщині функціонує сім скринінгових центрів, окрім того, працюють ще багато приватних. Скерування на скринінг або одразу на мамографію можна отримати у сімейного лікаря. Або можна самому прийти у скринінговий центр», – зазначив Олег Дуда.
Він також наголосив, що найкраще звертатися за консультацією до мамолога, який підкаже, коли краще робити звичайне УЗД, коли рекомендована мамографія. До мамолога можна потрапити також за скеруванням сімейного лікаря.
Окрім того, онколог розповів про вплив вакцин від коронавірусу на розвиток онкології.
«Немає абсолютно жодних доказів, що вакцинація впливає якимось чином на онкологію. Пацієнти онкоцентру постійно вакцинуються, виключенням є період, коли вони отримують активне лікування (хіміотерапія, хірургічне втручання, променева терапія). Більше того, ми рекомендуємо своїм пацієнтам вакцинуватися, оскільки вони мають бути більш захищеними, ніж будь-яка інша група населення», – пояснив Олег Дуда.
Як зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, онкохворі пацієнти першочергово повинні вакцинуватися, оскільки є високий ризик ускладнень на грунті ковіду.