k2FtbBdWr1

Стартувала осіння призовна кампанія: на Львівщині 30% призовників відібрані до відправки у військо

На Львівщині 1 жовтня розпочалась осіння призовна кампанія на військову строкову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань. Під час засідання обласної призовної комісії під головуванням заступника голови ЛОДА Віталія Загайного учасники комісії проінформували про хід підготовки до виконання кампанії на території області.

Учасниками засідання стали члени обласної та районних призовних комісій, військові комісари районних територіальних центрів комплектування (РТЦК), представники Нацполіції, Державної прикордонної служби, Нацгвардії тощо.

Восени у Львівській області заплановано призвати 648 призовників: 303 осіб – до Збройних Сил України, 225 – до Національної гвардії України, Державна служба спеціального транспорту – 25 та Державна прикордонна служба України – 95 осіб.

Станом на сьогодні тільки 30% призовників відібрані до відправки до війська, які пройшли медичні комісії.

Основними причинами незадовільного відбору призовників для проходження строкової військової служби є неякісне оповіщення призовників та їхнє ухилення від проходження районних призовних комісій.

З огляду на це, необхідно посилити співпрацю між територіальними центрами комплектування, органами Нацполіції та місцевого самоврядування аби знизити рівень ухилення призовників від військової служби.

«Ми бачимо значний потенціал у розв’язанні проблеми ухилення призовників через залучення ветеранів АТО/ООС та комунального закладу ЛОР «Будинок воїна» до роботи з призовною молоддю», – зазначив Віталій Загайний.

До війська призиватимуть юнаків від 18 до 27 років, які придатні до проходження військової служби в Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Термін проходження строкової служби для осіб з вищою освітою – рік, без вищої освіти – півтора року. Усіх призовників будуть перевіряти експрес тестом на визначення антигену SARS-Cov-2. Після тестування їх будуть відправляти до обласного збірного пункту.

Обласний збірний пункт має бути забезпечений засобами для дезінфекції, члени медичних комісій та призовники забезпечені засобами індивідуального захисту. Разом з ДСНС мають проводити щоденні заходи щодо дезінфекції приміщень.

Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки нагадує, що Відповідно до Закону України про «Військову службу та військовий обов‘язок» повістка не є обов’язковою.

Призовник у десятиденний строк після оприлюднення Указу Президента про проведення призовної кампанії має з’явитись на призовну дільницю. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в ООС не залучаються.

Важливо! Графік роботи обласної призовної комісії на період призову громадян на строкову військову службу у жовтні-грудні 2021 року:

  • Щочетверга з 15:00 до 16:00 год. Адреса: Львівська облдержадміністрація (каб. 257), вул. Винниченка, 18.
  • Щоденно (за потреби) – обласний збірний пункт, вул. Батуринська, 2 у ході відправок.

Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ЛОТЦК та СП) нагадує! Військова строкова служба – це обов’язок кожного громадянина чоловічої статі віком від 18 до 27 років. З дня оголошення початку призовної кампанії призовник зобов’язаний сам з’явитись у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.