Сьогодні у департаменті соціального захисту населення відбулись консультації з удосконалення Порядку надання фінансової підтримки для створення соціальних підприємств на конкурсній основі.

Серед учасників заходу – представники організацій громадянського суспільства, представники соціальних підприємств, експерти Ініціативи щодо розвитку послуг в громадах для дітей та сімей проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що виконується AlineaInternational Ltd. за підтримки Уряду Канади.

Присутні обговорили проблемні питання створення соціальних підприємств за фінансової підтримки з обласного бюджету на основі конкурсного відбору в межах реалізації Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2021-2025 роки, а також розробили та узгодили рекомендації щодо удосконалення Порядку надання фінансової підтримки для створення соціальних підприємств на конкурсній основі.

За словами т. в. о. директора департаменту соціального захисту населення Романа Андреса, соціальне підприємництво стає все більш актуальною темою для громадських організацій як альтернативне джерело фінансування. Відтак, щороку департамент соціального захисту населення оголошує конкурс із визначення інститутів громадянського суспільства з метою надання їм фінансової підтримки за рахунок коштів обласного бюджету для створення чи розширення соціальних підприємств. І у нас уже є соціальні підприємці, які здійснюють цю діяльність і роблять це доволі ефективно.

«Соціальне підприємництво – наймасштабніший в Україні проєкт із розвитку соціального бізнесу, яке покликане розв’язувати соціальні проблеми потребуючих категорій населення. Львівщина має всі шанси розвивати в себе даний напрям», – додала начальниця управління з питань сімейної політики та співпраці з громадськими середовищами департаменту Уляна Дорош.