Нещодавно в онлайн-форматі відбувся діалог із представниками  молодіжних консультативно-дорадчих органів. Учасниками діалогу стали 38 осіб,  серед яких 25 представників молодіжних рад локального рівня.   

Також на заході були присутні представники молодіжної ради при Львівській ОДА, ініціативних груп, органів місцевого самоврядування, учнівських самоврядувань та громадських організацій. Захід організували управління молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації та Українська Асоціація Молодіжних Рад. Відкрила діалог Ірина Полєтуха,  радниця Міністра молоді та спорту України, яка розповіла про актуальні тренди в молодіжній політиці України.

Учасники обговорили рівні професійності молодіжних рад, Європейську хартію участі молоді, проаналізували методи і форми залучення молоді у прийнятті рішень за схемою «Драбина Харта», а також   довідались про діяльність Української Асоціації Молодіжних Рад та можливість вступу до неї.

«Процес створення та розвитку молодіжних рад і надалі продовжує бути трендовим напрямком у молодіжній політиці на 2022 рік. Діалог є важливим інструментом у баченні загальної картини стану молодіжних рад, проблематики та шляхів підсилення, а також напрямків діяльності на цей рік. Ми націлені на практичний результат та розбудову діяльних молодіжних консультативно-дорадчих органів Львівщини. Продовжуємо і надалі працювати у тісній кооперації із Українською асоціацією молодіжних рад!»,  – зазначив Роман Хім’як, начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА.

Також учасники діалогу мали змогу попрацювати в групах над  концепціями розвитку молодіжних консультативно-дорадчих органів у своїх громадах та ініціативних груп, які передують створенню молодіжної ради.

«Даний діалог є інструментом налагодження взаємодії молодіжних рад вашого регіону, підсилення кооперації із молодіжною радою при Львівській ОДА та підтримкою ініціативних груп на різних етапах їх створення», – зазначив голова Української асоціації молодіжних рад Володимир Сонько.

Реалізація діалогу відбулася в межах стратегії розвитку обласних молодіжних рад, напрацьованої Українською Асоціацією Молодіжних Рад.

Нагадаємо, активізація залучення молоді до процесів ухвалення рішень та підвищення рівня їх громадських компетентностей є одним із пріоритетних завдань  Обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки. Станом на зараз у громадах Львівщини створено 22 молодіжні консультативно-дорадчі органи та 17 ініціативних груп.