У межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізує управління молоді та спорту Львівської ОДА, цьогоріч у громадах області з’явився ще 21 спортивний майданчик.
«Програма передбачає, що частину коштів на об’єкт виділяють з обласного бюджету, а частину фінансує громада. Залежно від типу майданчика територіальні громади отримали співфінансування на їх спорудження у розмірі 700 тисяч або 1 мільйон гривень. Загалом на спорудження майданчиків з обласного бюджету цього року виділили понад 16 мільйонів гривень, співфінансування з бюджетів громад складало понад 35 мільйонів», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Після зміни адміністративно-територіального поділу Львівщини ми провели аудит наявної в містечках та селах спортивної інфраструктури. Звичайно, першочергово цьогоріч співфінансували майданчики у громадах, де їх критично бракує. Однак не менш важливо, чи є вже хоча б якесь спортивне життя у регіоні, бо якщо займатись нема кому – нема сенсу будувати. Цієї ж стратегії будемо дотримуватись і наступного року», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.
Майданчики з трав’яним покриттям, що підходять для гри у мініфутбол, з’явились в 16 населених пунктах: Дідилові Новояричівської громади, Соколі Кам’янка-Бузької громади, Бучалах Кам’янко-Бузької громади, Завидовичах Великолюбінської громади, Доброгостові Трускавецької громади, Мшані Городоцької громади, Міженці Добромильської громади, Тершові та Старій Солі Старосамбірської громади, Бабині Новокалинівської громади, Підгірцях на Стрийщині, у Рудниках Миколаївської громади, у Дрогобичі, Красному, Борині та Новояворівську.
У 5 територіальних громадах з’явились майданчики з наливним покриттям: Рудках, Радехові, Судовій Вишні, Магерові та Великому Колодному Жовтанецької громади. Тут можна займатися одразу кількома видами спорту.
Зауважимо, що усі майданчики створюють однакового розміру та за одним стандартом: для наливного покриття загальна товщина має становити 13 мм, базова товщина 10 мм та спрей система 3 мм. Майданчики зі штучною травою мають бити покриті монофіламентом висотою не менше 38 мм, 14000 Dtex, зі зносостійкістю 60000 циклів.
«Окрім згаданих об’єктів, в області облаштували 20 локацій для тренувань у парках у межах президентської програми «Здорова Україна». Так, у понад 20 територіальних громадах Львівщини встановили тренажерне обладнання у межах соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Нові локації, оснащені спеціальними QR-кодами, з’явилися у громадах завдяки фінансуванню з обласного бюджету та співфінансуванню з територіальних громад. На реалізацію програми з бюджету області у липні скерували 1 мільйон гривень», – додав Іван Собко.
Їх перелік можна знайти за посиланням.