k2FtbBdWr1

Налагоджуємо співпрацю з Федеральною Асоціацією Центрів Допомоги для біженців, які потерпіли внаслідок війни та тортур (BAfF), AMCHA-Німеччина та Благодійний фонд «Рокада»

Під час зустрічі з представниками організацій розповів, що для нас важливо подбати про надання на Львівщині фахової психосоціальної допомоги людям, які постраждали під час війни.

Лише за офіційними даними зараз у нашій області проживає майже 250 тисяч осіб з числа ВПО. Люди переїхали з епіцентрів бойових дій, багато з них втратили рідних, житло, роботу, отримали травми – як фізичні, так і психологічні.

Як свідчить досвід волонтерів медико-психологічної допомоги, яку Львівська обласна державна адміністрація організувала на Головному залізничному вокзалі Львова з перших днів повномасштабної війни, вимушені переселенці по психологічну допомогу майже ніколи самі не звертаються. Потреби вдається виявити під час спілкування. І якщо на вокзалі у Львові ми налагодили надання професійної психологічної допомоги, то у громадах області ще маємо над цим попрацювати. У консультативно-координаційних центрах, створення яких при кожній районній військовій адміністрації ми уже анонсували, люди також зможуть отримати таку допомогу.

BAfF, AMCHA-Німеччина та БФ «Рокада» мають досвід у наданні допомоги постраждалим від війни та насильства, тим, хто вижив під час Голокосту. У межах зустрічі ми обговорили, як це може допомогти українцям зараз: обмін досвідом, матеріальне забезпечення, тренування та навчання фахівців для роботи у консультативно-координаційних центрах.

Вірю, що разом ми підтримаємо багато українців.