k2FtbBdWr1

У Львові провели конференцію «Загублена мала Батьківщина», приурочену до 70-річчя примусового виселення етнічних українців

Цими днями громадська організація «Устріки» за фінансової підтримки департаменту комунікацій та внутрішньої політики  Львівської обласної державної адміністрації провела науково – практичну конференцію «Загублена мала Батьківщина». Захід присвячений 70-річчю примусового виселення етнічних українців із Західної Бойківщини 1951 р.

У роботі конференції взяли участь представники  товариств з питань депортованих українців –   «Закерзоння», «Любачівщина», «Надсяння», Львівського та Івано-Франківського СКТ «Бойківщина»,  а також представники переселенських родин з Львівщини.

Учасники зустрічі обговорили напрацювання, проблеми та виклики для товариств сьогодні, поділилися історіями своїх родин про виселення.

«Етнічна культура кожного регіону складає генетичний код нації Українців. Культура, візерунки вишивки, пісні – все це і складає сутність бойків. Якою б болючою не була депортація, люди єдналися і незламний стрижень їхньої культури дав можливість перенести мову, пісню, побут в наступні покоління. Ми маємо і надалі популяризувати як трагічні сторінки історії українців, депортованих з території Закерзоння 1944 – 1951 років, так і культуру етнорегіонів», – зазначили організатори конференції.

Загалом, цьогоріч 15 громадських організацій стали переможцями  конкурсу серед інститутів громадянського суспільства та отримають фінансову підтримку від Львівської ОДА на реалізацію проєктів на території 5 районів Львівщини.

Зазначимо, що День пам’яті примусового виселення українців 1944-1951 рр. з українських етнічних земель, які під час Другої світової війни увійшли до складу Польщі (Лемківщина, Надсяння, Холмщина, Південне Підляшшя, Любачівщина, Західна Бойківщина) відзначають в Україні з 2019 року у другу неділю вересня. Так, 9 вересня 1944 р. СРСР та Польща уклали угоду про «взаємний обмін населенням», згідно з якою українців примусово виселяли з Польщі, а поляків з України.

Довідково:

ГО “СКТ “УСТРІКИ” – досліджує історичну правду про переселення етнічних українців з території повоєнної Польщі в 1951 році.