«Необхідно зосередити наші зусилля на підвищенні кількості провакцинованого населення», – Наталія Іванченко

Небезпека поширення COVID-19, процес вакцинації на адміністративній території, безпечне середовище в школах і садочках з початку навчального року, якість питної води та води в басейнах  та інші питання обговорили сьогодні  на зустрічі голови Стрийської РДА, фахівців Львівського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України та голів ОТГ Стрийського району.

«Наука зробила великий крок вперед у боротьбі з поширенням коронавірусу, шляхом створення вакцин. Проте, вірус має здатність мутувати, створювати свої нові форми і цим самим ставить під загрозу життя тисячі людей. Вакцини проти COVID-19 є найважливішим та найсильнішим інструментом у боротьбі з пандемією коронавірусу. Позитивний прогрес імунізації проти вірусу та його нових штамів це те, що нам зараз потрібно. Необхідно зосередити наші зусилля на підвищення охопленості кількості провакцинованого населення. Не має більшої відповідальності перед нами зараз, аніж забезпечити власну безпеку та безпеку наших рідних», – зазначила Наталія Іванченко, генеральний директор Центру.

Окрім того, учасників зустрічі ознайомили з процесом проведення Центром лабораторно-інструментальних досліджень у сфері громадського здоров’я.

У зв’язку з початком навчального року фахівці Центру наголосили на дотриманні санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Зокрема,  акцентували на необхідності проведення карантинних заходів під час навчання.

«На стан здоров’я  впливають і якість питної води та користь відвідування басейну. Тому необхідним є проведення аналізу води у територіальних громадах, аби контролювати стан та санітарні норми води», – наголосив лікар з комунальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Центру Ігор Стельмах.

Нагадаємо, у Стрию цього тижня працює центр вакцинації у Стрийській ЗОШ №5 (вул. Шевченка, 18), де можна отримати щеплення вакцинами «Pfizer», «CoronaVac» (першу і другу дозу), вакциною «Moderna» (друга доза).