Нові умови отримання допомоги ВПО

Уряд продовжив виплату допомоги на проживання ВПО. Всім ВПО, які отримували її до 1 лютого, виплати автоматично буде продовжено до 1 березня (без додаткового звернення).

Крім того, з 1 березня 2024 року виплати для ВПО буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів виплат – тих ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян.

❓ Кому виплати будуть продовжені автоматично

👉Особам, які не мають можливості працювати, а саме:

▪️ для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);

▪️ осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);

▪️ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

❓ Хто матиме подати заяву для продовження виплат

👉 Ще на 6 місяців зможуть отримати виплати для ВПО:

▪️ родини, у яких є діти до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), через що батьки не мають можливості працювати.

▪️ родини ВПО з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій;

▪️ родини з дітьми до 14 років, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячих садочків, а навчання в школі відбувається в форматі онлайн;

👉 Також за новою заяву продовжують на 6 місяців виплати для сімей, в яких один з членів сім’ї доглядає:

▪️ за особою з інвалідністю I групи;

▪️ за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;

▪️ за особою з інвалідністю I або ІІ групи внаслідок психічного розладу;

▪️ за особою, яка досягла 80-річного віку.

*️⃣ Умова продовження виплат на додаткові 6 місяців – те, що розмір доходу в таких родинах не перевищує 9 444 грн на одну особу (це дорівнює чотирьом прожитковим мінімумам для осіб, що втратили працездатність, або, скажімо, 37 776 грн на родину з 4-х осіб).

👉Також за новою заявою продовжать отримувати виплати:

▪️ малолітні діти, які прибули без супроводу батьків;

▪️ вагітні жінки (починаючи з 30 тижня вагітності);

▪️ особи, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату.

👉Допомога буде продовжуватися родинам:

▪️ у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримали ваучер на навчання тощо та у складі сім’ї є діти віком до 14 років.;

▪️ у яких непрацююча працездатна особа на дату звернення зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась, та в сім’ї є діти, які навчаються в школах /вузах.

❗️Водночас, якщо після перепризначення допомоги на додаткові 6 місяців працездатний непрацюючий член родини, який не займається доглядом за дітьми чи особами з інвалідністю, не сприятиме своїй зайнятості, – виплату допомоги буде припинено.

❓Як призначатиметься допомога внутрішньо переміщеним особам та українським шукачам притулку, які повертатимуться з-за кордону і ще не встигли працевлаштуватись в Україні та не мають власних джерел доходів

👉 Допомога призначатиметься на 6 місяців:

▪️ для родин, які повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували єдиний соціальний внесок (ЄСВ);

▪️ для родин ВПО, які внаслідок переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ.

❗️ Важливо ❗️

Родини ВПО чи громадян, які повертаються в Україну, в котрих є непрацюючі працездатні особи, мають протягом 2 місяців після призначення допомоги працевлаштуватись або стати на облік у Державному центрі зайнятості.

Міністерство юстиції України