k2FtbBdWr1

Оборонця Донецького аеропорту Дмитра Ґудзика посмертно відзначили орденом «За мужність» ІІІ ступеня

20 січня в Україні відзначають річницю оборони Донецького аеропорту. В цей день окупанти підірвали колони, які тримали перекриття аеропорту і вже наступного дня сили АТО почали вихід з ДАП через руйнування об’єкта. За 8 місяців оборони у Донецькому аеропорту загинуло 97 оборонців. Ще трьох військовослужбовців досі вважають зниклими безвісти.  

У Будинку воїна у Львові відбулася низка заходів, присвячених 7-ій річниці оборони Донецького аеропорту та 104-ій річниці бою під Крутами.

Зокрема, керівник тероборони Львівщини, підполковний Валерій Курко  вручив державну нагороду, орден «За мужність» ІІІ ступеня, дружині оборонця аеропорту Дмитра Ґудзика Наталії, яким військового, згідно з Указом Президента, відзначили посмертно.

Окрім того, учасникам заходу представили фільм «Історія Героя. Дмитро Ґудзик», в якому рідні та друзі військового діляться спогадами про нього, а також розповідається про бій за аеропорт. Військовий служив водієм-механіком плавучого бронетранспортера БТ-ЛБ (багатоцільовий транспортер, легкий броньований), яким перевозив бійців і вантажі. 19 січня 2015 року Дмитро Ґудзик мав доставити зенітну установку під старий термінал аеропорту. Проте, під час перевезення установки, ворожий снаряд влучив у боєкомплект, яким пересувалися українські військові. Почалась пожежа, під час якої у машині разом з Дмитром загинули ще четверо бійців.

Участь у заходах взяв заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

«Сила і міць не обов’язково обирають для себе чоловічий облік. Точно так само сила і міць можуть знайти себе і в жінці, і саме їх поєднує в собі дружина Дмитра Гудзика. Захоплююся Вашою мужністю», – зазначив Віталій Загайний.

25-річний Дмитро був одним з останніх, хто загинув у боях за ДАП. Лише через шість років після його загибелі, у 2021 році,  рідні змогли поховати останки військового – тривалий час зайняв процес ідентифікації тіла. Був родом з Червоноградщини.

Довідково:

Однією з найзапекліших битв у війні на сході України є бої за Донецький аеропорт, які тривали з травня 2014-го до 20 січня 2015 року. Понад 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійських бойовиків. Детальніше – за посиланням.

Оборонців Донецького аеропорту називають кіборгамиВперше це слово стосовно українських військових, які обороняли аеропорт, у вересні 2014 року вжив невідомий проросійський бойовик. Тоді він намагався пояснити, чому передові загони російсько-терористичних військ у всеозброєнні не можуть взяти Донецький аеропорт, який захищає кілька десятків українських військових зі стрілецькою зброєю.